20 ژوئن 2024 - 01:23

تشریح برنامه های روز جهانی گردشگری از سوی معاون گردشگری

26 سپتامبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/d49tb

تشریح برنامه های روز جهانی گردشگری از سوی معاون گردشگری
میثم رودکی
مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

معاون گردشگری کشور از تخفیف 30 تا 50 درصدی هتل ها به مناسبت روز جهانی جهانگردی خبر داد.

مرتضی رحمانی موحد گفت: همزمان با روز جهانی جهانگردی (6 مهرماه) بازدید از تمام موزه های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رایگان و اقامت دو شب متصل به این روز در هتل های کشور، مشمول 30 تا 50 درصد تخفیف است.

او همچنین درباره ی سور و سات ایران برای گرامیداشت روز جهانی جهانگردی، اظهار کرد: گرامیداشت این مناسبت در سطح ملی یک روزه خواهد بود که با حضور مقامات عالی رتبه کشور، برترین های صنعت گردشگری در همان روز تقدیر می شوند، در استان ها اما برای چند روز برگزاری جشن ها، نمایشگاه ها و گردهمایی ها ادامه خواهد داشت تا بستر توجه و حس انگیزشی در میان همه ایجاد شود.

رحمانی موحد گفت: خصوصیات برنامه های گردشگری امسال به سمت تشویق فعالان، سرمایه گذاران و کارآفرینان گردشگری است و برترین های روز جهانی امسال نیز در یک رقابت سالم و براساس شاخص های از قبل تعیین شده، انتخاب شده اند. به همین منظور 35 عنوان درنظر گرفته شده که میزان مشارکت در فعالیت های گردشگری، کم ترین آسیب ها و شکایت ها و بیشترین اثرگذاری ها از جمله معیارهای انتخاب برترین های این بخش بوده است. وی ادامه داد: می خواهیم سنت شایسته تقدیر از برترین ها و زحمت کشان صنعت گردشگری در این روز جاری شود.

وی در ادامه درباره مشارکت دادن مردم در گرامیداشت روز جهانی جهانگردی بیان کرد: گردشگری در حال قرار گرفتن در سفره های خانواده های ایرانی است، برای همین باید از الگوها، مقررات و رفتارها به درستی پیروی کرد تا این حرکت در کشور اثرگذار و پویا باشد. این همان نگاه راهبردی دولت است. او معتقد است، روز جهانی جهانگردی فرصت دوباره اندیشیدن و استفاده از ظرفیت های گردشگری است.

رحمانی موحد همچنین گردشگری را رقابتی ترین صنعت ایران با دنیا دانست و گفت: ما منابع، سرمایه های انسانی، زیرساخت ها و جاذبه های خوبی داریم و از نگاه یکپارچه در سطح مقامات ارشد کشور و امنیت بهره مندیم. این ظرفیت ها در کشور صنعت گردشگری را رقابتی ترین کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد که روز جهانی جهانگردی امسال، فرصتی برای ارتقاء توجه ها، تمرکز فعالیت ها، حمایت های گسترده تر و طلیعه یک گام بلند گردشگری برای سال آتی باشد و افزود: امیدواریم شاهد ارتقاء آداب سفر، فرهنگ سازی، رفتار مسؤولانه تر و زیرساخت های بهتر و سفر به مناطق کمتر شناخته شده باشیم.

1