10 ژوئن 2024 - 05:34
رئیس جامعه هتلداران کیش:

ساخت و سازهای دولت قبل مانع اصلی رونق هتلداری کیش است

25 سپتامبر 2016 - 13:00 dsfr.ir/ab277

ساخت و سازهای دولت قبل مانع اصلی رونق هتلداری کیش است
رادان بوکینگ
هتل مارینا کیش

ساخت و سازهای بی رویه در دولت قبل و تبدیل بسیاری از خانه های مسکونی به خانه مسافر، مهم ترین عامل کاهش ضریب اشغال و خالی ماندن هتل های جزیره کیش است.

"رئیس جامعه هتلداران کیش"

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مسیح الله صفا با اشاره به افزایش 18 درصدی حضور مسافر طی شهریورماه سال جاری در کیش، اظهار داشت: شهریورماه سال جاری شاهد افزایش 18 درصدی مسافر در کیش بودیم اما این امر سبب نشد که هتل ها به ضریب 100 درصدی اشغال برسند.

صفا ابراز داشت: همه ساله طی این ماه هتل ها عموما 100 درصدی اشغال بودند اما امسال ضریب اشغال مسافران در هتل ها به 80 درصد هم نمی رسید.

صفا در تشریح عوامل موثر در کاهش ضریب اشغال هتل ها، گفت: متأسفانه ساخت وسازهای بی رویه دولت قبل باعث شده است که تعداد خانه های مسکونی خریداری شده توسط برخی از مسافران و خانه های استیجاری افزایش پیدا کند لذا بخشی از مسافران نیز به این سمت کشیده می شوند.

رئیس جامعه هتلداران کیش خاطرنشان کرد: امیدواریم که طی 6 ماه آینده سال جاری شاهد افتتاح 4 هتل 5 ستاره دیگر در کیش باشیم تا بتوانیم ظرفیت های مدرن گردشگری را در این بخش افزایش دهیم اما قطعاً برای این امر نیازمند کمک های بیشتر دولت در جهت تأمین زیرساخت ها هستیم.

وی افزود: در حال حاضر نزدیک به 40 پروژه هتل در دست ساخت است که هنوز تکمیل نشده که امیدواریم این امر محقق شود.

1