نامه معاون گردشگری به وزارت خارجه؛

درخواست ویزای رایگان برای مهمانان کنوانسیون 2017 راهنمایان گردشگری

24 سپتامبر 2016 - 15:30 dsfr.ir/bs7zl

درخواست ویزای رایگان برای مهمانان کنوانسیون 2017 راهنمایان گردشگری
خبرگزاری مهر
نشست بازرسان فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری با راهنمایان گردشگری و مسئولان سازمان میراث فرهنگی

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و مسئولان برگزاری کنوانسیون 2017 راهنمایان گردشگری از وزارت خارجه خواستند تا ویزای 450 مهمان این برنامه رایگان شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، تنها سه ماه به برگزاری هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری 2017 باقی مانده است اما هنوز مسئولان برگزاری این برنامه مشکل تعریف کاربر و رمز عبور برای صدور روادید الکترونیک راهنمایان گردشگری خارجی دعوت شده به این برنامه را دارند به همین دلیل خرداد ماه امسال این موضوع را در جلسه ای با معاون گردشگری کشور و وزارت خارجه مطرح کرده اند اما هنوز پس از گذشت چهار ماه از برگزاری این جلسه و نامه نگاری معاون گردشگری کشور به معاون کنسولی وزارت خارجه هیچ اقدامی در جهت تسهیل در صدور روادید الکترونیک انجام نشده است.

در نامه ای که تیر ماه امسال مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری کشور به قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور نوشته، به جلسه ای اشاره شده که در آن موضوعاتی مانند چگونگی تسهیل صدور روادید مهمانان هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری 2017 به میزبانی ایران و رفع موانع و مشکلات قابل پیش بینی در این خصوص مورد بررسی قرار گرفته است.

همچنین درخواست شده تا نسبت به تعریف شناسه و رمز عبور برای صدور روادید الکترونیک، صدور روادید رایگان برای شرکت کنندگان با پیش بینی 450 نفر برای جذب بیشتر شرکت کنندگان، صدور روادید فرودگاهی و یا به صورت آنی شرکت کنندگان در آخرین فرودگاه به مقصد ایران و برگزاری جلسه مشترک میان شورای سیاست گذاری کنوانسیون و رئیس اداره گذرنامه و صدور روادید اقدامات لازم انجام شود.

پیش از این محمدعلی نجفی رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی حضور رحمانی موحد معاون گردشگری کشور را در سازمان میراث فرهنگی مثبت خوانده بود. یکی از دلایل انتخاب وی برای حضور در این سمت را برقراری ارتباط بهتر بین سازمان میراث فرهنگی و وزارت خارجه دانسته بود بنابراین انتظار می رود که معاونت گردشگری از آنجا که سابقه فعالیت در این وزارت خانه را داشته پیگیر نامه خود باشد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1