نمایشگاه بین المللی عمان رقم خورد؛

آغاز همکاری ایران و عمان در حوزه گردشگری سلامت

21 سپتامبر 2016 - 20:00 dsfr.ir/y86m3

آغاز همکاری ایران و عمان در حوزه گردشگری سلامت
خبرگزاری مهر
نمایشگاه گردشگری ایران در عمان

نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت عمان در حالی آغاز به کار کرد که ایران در این نمایشگاه به منظور جذب گردشگر سلامت حضور پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، صبح روز بیستم سپتامبر نمایشگاه بین المللی سلامت عمان در شهر مسقط توسط آقای معالی شیخ خالد بن عمر المرهون وزیر خدمات شهری عمران افتتاح شد و افراد بلندپایه عمانی و سفرای کشورهای هند، آلمان و ایران در این نمایشگاه حضور پیدا کردند. همچنین پاویون ایران در نمایشگاه از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده تا جایی که وزرای کشور عمان با رضایتمندی از این غرفه دیدن کردند.

در حاشیه نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت عمان نشستی تخصصی با حضور نمایندگان سازمان میراث فرهنگی، سازمان توسعه تجارت، رئیس انجمن توسعه خدمات گردشگری ایران، اعضای انجمن دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، استانداری زاهدان و همچنین مراکز و بیمارستان های حاضر در پاویون گردشگری سلامت ایران با موضوع توسعه گردشگری سلامت و بررسی چالش های پیش رو و ارائه راهکارهای مناسب بحث و تبادل نظر شد. در این راستا مقرر شد تا انجمن توسعه گردشگری سلامت نسبت به ارائه شاخص های گردشگری سلامت و تعریف فرآیندی مطلوب به منظور جذب گردشگر ورودی اقدام کند.

در حاشیه این نمایشگاه جلسه ای بین اتاق بازرگانی عمان و مقامات ایرانی و 15 نفر از سرمایه گذاران و فعالان گردشگری در پاویون ایران حضور پیدا کردند. این جلسه نیز با همت نماینده اطلاع رسانی ایران در عمان برگزار شد و در آن قائم مقام سازمان توسعه تجارت، رئیس شهرک های صنعتی و صنایع متوسط و کوچک به همراه مدیرکل دفتر هماهنگی های گردشگری سازمان میراث فرهنگی حضور داشتند، همچنین نشست هایی در حوزه گردشگری سلامت برگزار شد و به اهم فعالیت های هماهنگی برای برگزاری نمایشگاه های تخصصی با موضوع گردشگری سلامت، حوزه فرهنگ و طبیعت گردی، تصمیماتی گرفته شد تا این فعالیت ها به صورت دوجانبه بین ایران و عمان انجام شود.

برگزاری فم تورهای آشناسازی نیز از جمله مصوبات این نشست ها بود، همچنین قرار شد تا تفاهم نامه همکاری با محوریت گردشگری تخصصی بین وزیر گردشگری عمان و سازمان میراث فرهنگی نیز پیگیری شود. این تفاهم نامه در راستای توسعه گردشگری بین دو کشور خواهد بود.

نمایشگاه بین المللی گردشگری سلامت عمان تا عصر روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت.

1