23 ژوئن 2024 - 00:36

افتتاح «تله کابین آبی و خاکی» در چالیدره مشهد

7 ژوئیه 2015 - 16:40 dsfr.ir/so1zz

مدیر مجموعه تفریحی و توریستی چالیدره از افتتاح این مجموعه گردشگری در مشهد همزمان با عید سعید فطر خبر داد.

محمود جوانمرد در حاشیه برنامه سفره های همدلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مجموعه چالیدره «ترن کوهستان» راه اندازی می شود که گردشگران را از پایین به بالای کوهستان می رساند. دستگاه تله کابین، تله CH از ایتالیا خریداری شده است که تنها تله آبی و خاکی در کشور به شمار می رود و مساحت 230 متر را بدون پایه از روی آب رد می کند.

جوانمرد عنوان کرد: چالیدره تنها برج 3 منظوره در دنیاست که با 50 نفر مسافر روی ارتفاع 40 متری می ایستد و توقف می کند، سپس می چرخد، یعنی حرکت بالا و پایین چرخش در ارتفاع 43 متری و بانجی جامپینگ را همزمان دارد. این برج تفریحی دارای استاندارد است و در شرق کشور برای اولین بار اجرایی شده است و اکنون در مرحله دکوراسیون داخلی است و تا عید فطر به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به کمبود مراکز تفریحی در استان خراسان رضوی و شهر مشهد، افزود: در برج سازی خیلی ها وارد شده اند، اما سرمایه گذاری در این حوزه علاوه بر اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم باعث جذب گردشگر نیز می شود.

جوانمرد عنوان کرد: از سال 85 کار در حوزه گردشگری را آغاز کردیم و سال 89 مجموعه چالیدره  آغاز بکار کرد و سرانجام طی 5 سال کار و تلاش، عید فطر به بهره برداری خواهد رسید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1