20 ژانویه 2021 - 07:39

اپلیکیشن هایی برای پخت غذاهای خوشمزه تر

19 سپتامبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/qz1kp

اپلیکیشن هایی برای پخت غذاهای خوشمزه تر
paprikaapp.com
اپلیکیشن فلفل قرمز

وابستگی کاربران به انواع بازی ها و اپلیکیشن ها باعث شده است برای هر قشر و شغلی برنامه هایی ویژه طراحی شود. اپلیکیشن های زیر به طور ویژه برای آشپزها یا علاقه مندان به آشپزی طراحی شده است.

Paprika Recipe Manager

فلفل قرمز یک اپلیکیشن حرفه ای برای علاقه مندان به آشپزی است. همانطور که از نام این برنامه مشخص است، انواع و اقسام دستورهای تند و تیز در منوی اصلی درج شده و در فواصل زمانی مشخصی نیز می توان دستورها را به روز رسانی کرد و از طبخ انواع غذاهای جدید لذت برد.

امکان حذف یا ویرایش بخش هایی از دستورهای دمو از دیگر امکاناتی است که در این برنامه قرار داده شده است. قیمت این نرم افزار ویژه ios تنها 5دلار است. اگرچه می توان نسخه اولیه آن را به شکل رایگان دانلود کرد.

Big Oven

این اپلیکیشن یک بانک جامع اطلاعاتی برای آشپزی است که بالغ بر 250 هزار دستورالعمل را در خود جای داده است. این برنامه برای سیستم عامل اندروید قابل استفاده و به شکل رایگان قابل دانلود است. امکان ویرایش و اسکن اطلاعات در این نرم افزار باعث شده تقریباً تمامی کاربران بدون هیچ نارضایتی از این برنامه استفاده کنند.

Escoffier Cook’s Companion

این برنامه برای معرفی انواع ظروف، پیمانه ها، قالب های مختلف و تجهیزاتی که در آشپزی مورد نیاز هستند، طراحی شده است. اغلب کاربران نیمه حرفه ای یا افرادی که آشنایی چندانی با تجهیزات آشپزخانه ندارند از کار با این نرم افزار لذت برده و پس از مدتی در این خصوص حرفه ای می شوند. افزون بر اینها این نرم افزار به یک لغت نامه حرفه ای آشپزی نیز مجهز است. Escoffier cook’s در نسخه ios ارائه شده است.

Knowledge Book: Cooking

یکی از مشکلات رایج در آشپزی مشکل اندازه گیری مواد غذایی است. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که در این زمینه مشکل دارید می توانید با استفاده از نرم افزار تبدیل اندازه ها، مشکلات اندازه گیری مواد اولیه را به طور کامل حل کنید. این نرم افزار به سرعت میزان پیمانه های مورد نیاز کاربر را تخمین زده و اندازه مصرف مواد مختلف را تنظیم می کند. این نرم افزار برای دو سیستم عامل اندروید و ios قابل استفاده است.

Gojee

این برنامه مانند آش شله قلمکار است. درواقع شامل انواع دستورهای غذایی، اندازه های مختلف، معرفی غذای ملل، انواع چاشنی ها، فرهنگ ها و عادات غذایی و... است. کاربران می توانند با هر بار ذخیره سازی دستورهای جدید از این نرم افزار، یک بانک غذایی ویژه و اختصاصی برای خود بسازند. این برنامه برای کاربران ios رایگان است.

Allrecipes. com Dinner Spinner

این یک برنامه مفید و کاربردی برای افرادی است که برای خرید انواع مواد غذایی دچار چالش هستند. در واقع خرید با کیفیت و استفاده از برترین مواد غذایی برای مهمان های ویژه جزو سخت ترین کارهایی است که افراد ناآشنا با اصول مهمانداری با آن مواجه هستند.

از سوی دیگر هر اندازه مواد غذایی با کیفیت تر باشند، طعم غذاها بهبود می یابد. با اعلام نام غذای موردنظر کاربر، می توان از طریق خوانش بارکد محصولات موجود در فروشگاه ها، از کیفیت این محصولات اطمینان حاصل کرد. این برنامه برای اندرویدی ها طراحی شده است.

Matthew Kenney’s Raw Express

این روزها علاوه بر گیاه خواری، خام گیاه خواری نیز رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. با این وجود بسیاری از افراد اطلاعات مناسبی در خصوص ترکیب گیاهان و مواد غذایی خام ندارند. داشتن اطلاعات در خصوص نحوه صحیح ترکیب مواد غذایی خام مانند انواع سبزیجات موضوعی است که توسط این اپلیکیشن به کاربران آموزش داده می شود. این برنامه برای ios دارهای خام گیاه خوار بسیار کاربردی و مفید ارزیابی می شود.

Food Network: Cupcakes

اگر شما هم جزو علاقه مندان به پخت انواع کیک و شیرینی هستید به شبکه هوشمند food network بپردازید. با کمک این اپلیکیشن می توان داغ ترین اطلاعات آشپزی در خصوص انواع کیک و شیرینی را دریافت کرد و با دیگران به اشتراک گذاشت. این اپلیکیشن شامل برنامه های آموزشی، اطلاعات در خصوص انواع کیک های کم شیرینی و کم کالری و روش های نگهداری مواد اولیه انواع کیک است. این برنامه ویژه سیستم عامل ios است.

Epicurious

این برنامه با اطلاعات ارزشمند و ویژه در خصوص اطلاعات تغذیه ای، رژیم، انواع غذاهای مناسب برای رژیم های غذایی خاص و بسیاری از اطلاعات مشابه، برنامه ای مفید برای علاقه مندان به تناسب اندام است. این اپلیکیشن در دو نرم افزار اندروید و ios قابل استفاده است. به نظر می رسد این نرم افزار برای دو گروه کاربران حرفه ای و مبتدی مناسب باشد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ویکی فودز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1