17 آوریل 2024 - 00:58

نخستین جشنواره عکس سفر و ایمنی راه برگزار می شود

19 سپتامبر 2016 - 10:00 dsfr.ir/8m3on

نخستین جشنواره عکس سفر و ایمنی راه برگزار می شود
میثم رودکی / دنیای سفر
یک گردشگر در ورودی روستای تخت سلیمان - تکاب

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، نخستین جشنواره عکس «سفر و ایمنی راه» را با هدف ترویج فرهنگ اتومبیلرانی ایمن و ارتقای ایمنی در راه ها، برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، به عنوان یکی از اعضای رسمی فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی (FIA)، همزمان با دهه ای که از سوی سازمان ملل متحد «اقدام برای ایمنی راه » نام گرفته، اجرای طرح های فرهنگی و آموزشی مرتبط با این موضوع را به عنوان یکی از فعالیت های اصلی، در دستور کار خود قرار داده است.

جشنواره عکس «سفر و ایمنی راه» از جمله برنامه هایی است که کانون به منظور جلب توجه عموم مردم و مسئولان به مقوله ایمنی در راه ها و جاده ها، ارتقای فرهنگ جامعه در خصوص سفر و ایمنی و همچنین کاهش سوانح جاده ای اقدام به برگزاری آن کرده است.

شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد است و هر یک از علاقه مندان می توانند تا 16 آبان ماه 1395، با ارسال حداکثر 10 قطعه عکس در این برنامه فرهنگی هنری مشارکت داشته باشند.

ایمنی راه و فرهنگ اتومبیلرانی ایمن، ایمنی راه و کودکان و نوجوانان، ایمنی راه و جاده ها، ایمنی راه و لذت سفر، ایمنی راه و عابران پیاده، ایمنی راه و حمل و نقل عمومی، ایمنی راه و حاشیه راه ها، ایمنی راه و وسایل نقلیه، ایمنی راه و رفتار و حقوق شهروندی، ایمنی راه و امداد و نجات، ایمنی راه و احترام به محیط زیست، ایمنی راه و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، ایمنی راه و ایرانگردی و ایمنی راه و حیات وحش، موضوعات این جشنواره هستند.

عکاسان و سایر علاقه مندان می توانند برای آگاهی از قوانین، امتیازها، جوایز و سایر اطلاعات مورد نیاز به وب سایت رسمی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نشانی www.taci.ir مراجعه و یا با شماره تلفن 4-66900771 021 (روابط عمومی) تماس حاصل کنند.

1