اعطای نشان "حلال" به هتل ها غیرمنطقی است

14 سپتامبر 2016 - 11:30 dsfr.ir/mz282

اعطای نشان "حلال" به هتل ها غیرمنطقی است
pintapin.com
هتل خورشید مشهد

ارائه برند "حلال" عملکرد چندین ساله هتلداران را زیر سوال می برد و این شائبه را ایجاد می کند که ارائه خدمات در هتل ها تا این لحظه حرام و غیرقانونی بوده است.

"مدیر هتل "فراز" مشهد"

حمید شریفی با اشاره به سابقه 4 ساله فعالیت به عنوان مدیر غذا و نوشابه در هتل بین المللی قصر طلایی مشهد، اظهار داشت: در طول مدت فعالیت در این هتل مدرن و بین المللی هیچ تقاضایی مبنی بر ارائه خدماتی مانند مشروبات الکلی یا غذاهایی که با استفاده از گوشت خوک تهیه می شوند، نداشتیم.

شریفی با اشاره به موضوع "گردشگری حلال" در هتل های ایران، گفت: طرح چنین مسائلی برای هتل های ایران به هیچ عنوان جالب نیست زیرا تا این لحظه نیز منوال به همین شکل بوده و در هیچ هتلی در کشور بحث ارائه خدمات و سرو خوراکی و نوشیدنی های غیرقانونی یا به تعبیری حرام وجود نداشته است.

وی افزود: حتی گردشگران و توریست های بین المللی از کشورهای مختلف با توجه به شناختی که از فرهنگ و ارزش های ایرانی - اسلامی دارند نیز چنین درخواستی ارائه نمی دهند.

شریفی با اشاره به استانداردهای رعایت شده در هتل های ایران، ابراز داشت: بدون شک اجرای برخی از معیارهای هتل های 5 ستاره در سطح جهانی مانند "میز بار" و یا پخت برخی غذاهای خاص با توجه به اصول و ارزش های فرهنگی و عقیدتی ایرانی و اسلامی به هیچ عنوان امکان پذیر نیست و می توان گفت درجه 5 ستاره هتل های ایرانی بر اساس معیارهای ملی و اسلامی تعیین شده است.

وی خاطرنشان کرد: بحث "گردشگری حلال" به هیچ عنوان در معیارهای هتلداری ایران نمی گنجد و طرح این قبیل موضوعات کارکرد چندین ساله تمامی هتل ها را زیر سوال می برد.

شریفی در پایان گفت: تا این لحظه از سوی مقامات و مسئولان سازمان میراث فرهنگی هیچ ابلاغیه ای در خصوص معیارها و ضوابط ارائه برند "حلال" برای هتل های ایرانی اعلام نشده است و ما نمی دانیم ملاک و معیار انتخاب یک هتل به عنوان "هتل حلال" چیست.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1