17 آوریل 2024 - 01:23

اشتباهات بزرگ در وب سایت هتلها

11 سپتامبر 2016 - 12:30 dsfr.ir/cp35p

اشتباهات بزرگ در وب سایت هتلها
هتل آتلانتیس دبی
نمایی از وب سایت هتل آتلانتیس دبی

اگر شما صاحب یک هتل هستید حتما یک بار نکات زیر را در مورد اشتباهات بزرگ در طراحی وب سایت هتلها مرور کنید.

طراحی وب سایت هتل، یک موضوع بسیار مهم برای هتل ها است و یکی از وقت گیر ترین و خسته کننده ترین بحث ها برای این کار، زمانی خواهد بود که دست اندرکاران طراحی سایت در هتل جلسات متعددی می گذارند برای اینکه در مورد رنگ، محتوا و عکس های سایت به نتیجه برسند. در این میان گاهی پیش می آید که افراد دیگری در بین جلسات به تیم تصمیم گیری اضافه شوند. این اضافه شدن افراد نتیجه ای جز سردرگمی بیشتر و ایجاد وب سایتی با کارآیی نه چندان مناسب نخواهد داشت. پس به خاطر داشته باشید در ابتدای روند ایجاد وب سایت برای هتل، تیم مناسب و حرفه ای انتخاب کنید و تا پایان جلسات نیز تا حد امکان تعداد نفرات را تغییر ندهید.

در این متن بیشتر درباره مواردی از جنس کارآیی صحبت خواهیم کرد که ممکن است درآمد شما را تحت تاثیر قرار دهند و اثر منفی بر آن داشته باشند.

1. شماره تلفن بدون پاسخ

شما باید در بالای صفحه اصلی وب سایت، آدرس و تلفن درست هتل را قرار دهید؛ تلفنی که همیشه پاسخگوی آن باشید. این موضوع بسیار بیشتر از اسلایدر صفحه اصلی یا ویدئوهای وب سایت اهمیت دارد. مشتریان بعد از دیدن وب سایت علاقه دارند با شما تماس بگیرند و این فرصت مناسبی است برای اینکه آنان را کاملا جذب کنید.

2. شعارهای بی پایه و کلیشه ای و بزرگ نمایی شده

صفحه اصلی وب سایت جای مناسبی برای شعارها و جملاتی نیست که اغراق آمیز در مورد هتل بیان شده باشند. هر وب سایت زمان کمی دارد برای اینکه بازدیدکننده را به نگاهی عمیق تر فرابخواند و این زمان کم، اگر با این نوع شعارها و جملات کلیشه ای و بی پایه تلف شد دیگر نمی توان به بازگشت مشتری اطمینان داشت.

3. موسیقی

وب سایت شما یک مکان عمومی برای انتخاب سرویس است. لطفا موسیقی در سایت خود قرار ندهید. اکثر رزروها در روزهای کاری هفته و بین ساعات 9 صبح تا 5 بعدازظهر انجام می شوند. رزروکننده ها از محل کار خود این کار را انجام می دهند. موسیقی یا ویدئوی خودکار حتما منجر به ترک سایت شما خواهد شد.

4. ترافیک وب سایت خود را هدر ندهید

لزومی ندارد که حتما در سایت هتل شما ویدئویی وجود داشته باشد که مخاطب را به وب سایت سرویس ویدئویی خارج از سایت شما راهنمایی کند یا آدرس و لینک بازدید کننده سایت شما را به وب سایت یا بستر دیگری منتقل کند. آیا فکر می کنید مسافری که از وب سایت شما وارد یک سرویس ویدئویی می شود، به سایت باز می گردد؟ عموما این گونه نیست. از این نوع لینک ها به عنوان سیاهچاله سایت یاد می کنند؛ زیرا به دست خود، مشتری را به وب سایت دیگری واگذار می کنید و ترافیک خود را هدر می دهید. اگر هم مایل به این کار هستید حتما در پایین صفحه اصلی این لینک ها را قرار دهید.

5. عکس نامناسب

عکس می تواند وب سایت یک هتل را بهتر کند یا آن را کاملا از بین ببرد. هنوز بسیاری از هتل ها دیده می شوند که به تولید و بارگذاری تصاویری در شأن وب سایت خود اهمیت نمی دهند. دیده شده است بسیاری از وب سایت ها با وجود طراحی و تجربه بسیار عالی، دچار کمبود یا فقدان عکس مناسب هستند. حتما از عکس های با کیفیت و تا حد امکان دست اول استفاده کنید و حتما عکس های اصلی را به صورت ماهانه یا حداکثر فصلی تعویض کنید.

6. منوی رستوران و اسپا و اتاق های هتل با فرمت PDF

یکی از موارد ناهنجاری که در وب سایت ها دیده می شود این است که منوی سرویس ها و گاهی اتاق های هتل را به صورت PDF و برای دانلود در وب سایت قرار می دهند. این کار مشکلاتی برای بازدیدکننده ایجاد می کند. اولین مشکل، وجود اینترنت با سرعت مناسب و زمان تلف شده برای دانلود و در مرحله بعد بزرگنمایی و تطبیق با صفحه نمایشگر مورد استفاده است. برحذر باشید که اطلاعات را این گونه در اختیار مخاطب قرار دهید.

7. وجود تنها یک راه برای ارتباط

اگر در وب سایت شما گزینه ای با سایز بزرگ وجود داشته باشد که نوشته باشد «همین الان رزرو کنید»، شما هیچ تفاوتی با هزاران وب سایت رزرو مشابه دیگر نخواهید داشت. در صورتی که شما نماینده یک هتل هستید و باید بهتر باشید. راه های دیگری را برای ارتباط به مشتریان خود پیشنهاد دهید. با ما تماس بگیرید، به ما ایمیل بزنید و ... راه هایی هستند که برای مخاطبان شما با سلیقه های گوناگون اختیارات بیشتری در نظر می گیرند. به مشتری احترام بگذارید. این یعنی همه را با یک سلیقه نبینید.

8. سرویس رزرو نامناسب

باید این نکته را به خوبی بدانید سرویس رزروی که از آن استفاده می کنید در حقیقت بخش مهمی از وب سایت هتل شما است که در کارآیی کلی هتل تاثیر بسیار مهمی دارد. زمانی که مخاطبان را وارد یک سرویس رزرو نامناسب می کنید در حقیقت دارید اولا تمام هزینه ای که متقبل شدید تا مخاطب به این نقطه برسد را به هدر می دهید و ثانیا به آنها می گویید وقت شان را با شما تلف نکنند و به یک آژانس مسافرتی با کارآیی بیشتر مراجعه کنند. نکات گفته شده بخشی از مواردی بود که طراحان سایت ها و دست اندرکاران هتل ها باید به آن اهمیت بدهند تا بتوانند به خواسته های خود برسند.

بنابراین اگر شما صاحب یک هتل هستید حتما یک بار نکات فوق را در مورد وب سایت هتل خود مرور کنید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « روزنامه دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1