18 اکتبر 2019 - 09:54

جاده چالوس را در زمان پیک سفرها انتخاب نکنید

11 سپتامبر 2016 - 10:00 dsfr.ir/wi0hu

جاده چالوس را در زمان پیک سفرها انتخاب نکنید
سید وحید حسینی
ترافیک جاده چالوس در تعطیلی ها و روزهای شلوغی

رئیس پلیس راه راهنمایی و رانندگی به مسافران دور پایانی سفرهای تابستانی توصیه کرد جاده چالوس را در زمان پیک سفرها انتخاب نکنند و از مسیرهای جایگزین استفاده کنند.

سرهنگ محمدحسین حمیدی تاکید کرد: جاده چالوس، جاده ای تفریحی و توریستی است و جاده ترانزیت به شمار نمی آید؛ در حاشیه این جاده مراکز اقامتی و پذیرایی متعددی وجود دارد و ورود و خروج به این مراکز باعث کندی حرکت یا حوادث می شود.

وی ادامه داد: بر این اساس به هموطنان توصیه می شود که این جاده را در تعطیلی ها و روزهای شلوغی انتخاب نکنند و از محورهای جایگزین مثل آزادراه کرج به سمت قزوین (قزوین - رشت) یا جاده هراز استفاده کنند.

وی اظهار کرد: مسافران در صورتی که از عبور از چنین جاده ای الزام دارند، طوری برنامه ریزی کنند که زمان بیشتری را برای سفر در نظر بگیرند تا شاهد ترافیک های سنگین و طولانی در این محور نباشیم. وی در عین حال خاطرنشان کرد که جاده چالوس یکی از مهم ترین قطب های گردشگری کشور است که به دلیل وجود مناطق و اماکن دیدنی موجود در آن، چندسال پیش به عنوان چهارمین جاده زیبای دنیا معرفی شد.

حمیدی خاطرنشان کرد: جاده چالوس حدود 80 سال پیش ساخته شده است؛ اما در آن زمان شمار خودروهای عبوری در روز شاید به 100 دستگاه خودرو هم نمی رسید اما این جاده به مرور زمان، بهسازی، تعریض و شرایط آن نسبت به گذشته بهتر شد با این حال با تقاضای سفری که در حال حاضر در آن وجود دارد، متناسب نیست.

رئیس پلیس راه راهور ناجا ادامه داد: با توجه به زیبایی های این جاده و نزدیکی آن به دریای مازندران به تدریج عبور و مرور از این محور افزایش یافت؛ طوری که در روزهای مختلف سال تعداد خودروهایی که از این مسیر تردد می کنند، قابل تامل است.

سرهنگ حمیدی با اشاره به اینکه از این جاده به طور میانگین روزی 16 هزار دستگاه خودرو عبور می کنند به این نکته هم اشاره کرد که پلیس در برخی مقاطع - زمان اوج ترددها که جاده دو طرفه است - با حضور فیزیکی و مشقت زیاد تا 25 هزار دستگاه خودرو را هم عبور می دهد.

رئیس پلیس راه راهور ناجا افزود: تمایل زیاد هموطنان برای تردد از جاده چالوس به واسطه زیبایی های طبیعی و وجود اماکن تفریحی، بیش از ظرفیت این محور است و شرایط فیزیکی این جاده در بعضی ایام پلیس را مجبور به یک طرفه کردن این محور می کند.

حمیدی ادامه داد: برای افزایش ظرفیت این جاده سعی می کنیم حجم بالای ترددهایی را که از شمال کشور به سمت استان تهران یا البرز وجود دارد یا بالعکس (از استان تهران و البرز به سمت شمال) مدیریت کنیم و گاهی تا 45 هزار دستگاه خودرو را در روز از این معبر عبور داده ایم بر این اساس طبیعی است این حجم تردد بالا، می تواند باعث کندی حرکت و توقف های کوتاه مدت یا طولانی شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری پلیس » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1