11 اکتبر 2021 - 18:51

31 استان در جشنواره آش ایرانی

7 سپتامبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/5b5jv

31 استان در جشنواره آش ایرانی
خبرگزاری تسنیم
جشنواره آش ایرانی در زنجان

مراسم اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی در مجموعه سینما روباز «گاوازنگ» زنجان برگزار شد.

شهردار زنجان در این مراسم اظهار داشت: باید از همه مسؤولان و دستگاه های دولتی و دست اندرکاران برگزاری این جشنواره تقدیر و قدردانی کرد.

حبیب یگانه با بیان اینکه این جشنواره با استقبال خوب مردم در سطح بسیار خوبی برگزار شده است، تصریح کرد: کار اجرایی این جشنواره از چند ماه گذشته با کار دبیرخانه این جشنواره، آغاز شد.

وی ادامه داد: کارهای کارشناسی این جشنواره نیز همزمان با شروع کار دبیرخانه یازدهمین دوره جشنواره آش، آغاز به کار کرده است.

شهردار زنجان با بیان اینکه ،بیشترین آمار شرکت کنندگان استان های کشور در سوابق جشنواره آش ،حاکی از حضور 24 استان بوده است، گفت: در این دوره از جشنواره آش 31 استان کشور حضور پیدا کردند.

یگانه با اشاره به اینکه، حضور پررنگ استان های شرکت کننده، در دو بخش جشنواره آش و صنایع دستی بی نظیر بود، افزود: از استان زنجان برای حضور در این جشنواره، 180 گروه ثبت نام کردند که با برگزاری مسابقات مقدماتی، در پایان 12 گروه، منتخب حضور در جشنواره شدند.

وی یادآور شد: در این جشنواره 12 کمیته تخصصی برای برگزاری یازدهمین دوره جشنواره ملی آش ایرانی حضور داشتند.

شهردار زنجان با اشاره به اجرای برنامه شب های فرهنگی در حاشیه برگزاری این جشنواره، ابراز کرد: هنرمندان 8 استان کشور در این جشنواره رسم و آئین خود را به معرض نمایش گذاشتند.

یگانه با بیان اینکه شعار جشنواره در سال جاری «یک جشنواره خوشمزه» بود، گفت: به واقع با نزدیک شدن به مجموعه گاوازنگ زنجان، بوی آش به مشام می رسید.

وی در پایان با تاکید بر اینکه مردم زنجان، میزبان مهربانی برای مردم اقصی نقاط کشور هستند، افزود: برخی از هموطنان، برای حضور در جشنواره ملی آش ایرانی، مسیر 30 ساعته را برای حضور در زنجان طی کردند.

1