27 می 2020 - 06:59

اوج گیری مسافرت های تابستانی و توصیه هایی برای امنیت سفر

7 سپتامبر 2016 - 10:00 dsfr.ir/ov9sk

اوج گیری مسافرت های تابستانی و توصیه هایی برای امنیت سفر
رادیو فردا
ترافیک جاده های شمال ایران در تعطیلات عید فطر

روزهای پایانی تعطیلات تابستانی امسال با تعطیلات عید سعید قربان و غدیر خم مواجه شده که همین موضوع باعث افزایش قابل توجه مسافرت هموطنان به ویژه از طریق های راه های البرز و به شمال کشور می شود و توجه به توصیه های کارشناسی می تواند سفری ایمن را برای مسافران رقم بزند.

سرهنگ رضا اکبری رئیس پلیس راه البرز روز سه شنبه توصیه هایی را برای انجام سفر ایمن ارائه کرد و با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارش باران و سیلاب در استان های شمالی کشور در نخستین کلام از رانندگان خواست که هنگام سفر به این موضوع توجه کرده و نکات ایمنی را رعایت کنند. وی در ادامه از مسافران بومی و غیربومی استان البرز خواست از چادر زدن در حاشیه رودخانه ها به طور جدی خودداری کنند.

سرهنگ اکبری اضافه کرد: با توجه به فصل تابستان و جذب نشدن آب باران، کمترین بارش احتمال بروز سیلاب وجود خواهد داشت که موجب حوادث ناگواری خواهد شد.

وی این را نیز گفت که پیش بینی می شود از امروز چهارشنبه شاهد با ترافیکی سنگین و افزایش سفر در راه های استان البرز باشیم که می طلبد رانندگان همکاری بیش از پیش با پلیس داشته باشند. وی افزود: رانندگان هنگام سفر از سلامتی برف پاک کن و چراغ های خودرو خود اطمینان داشته و با برنامه ریزی مناسب پرهیز از عجله و شتاب توام با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی اقدام به رانندگی کنند.

اکبری افزود: پایگاه های ثابت و سیار پلیس در قالب اجرای این طرح، با بیش از 70 تیم گشت پلیس راه و پاس پیاده وضعیت ترافیکی جاده های استان البرز را در اوج سفرها رصد می کنند.

اکبری به رانندگان توصیه کرد هنگام سفر از توقف در حاشیه راه های استان البرز بویژه مناطق کوهستانی بپرهیزند، زیرا این اقدام بر بار ترافیکی موجود می افزاید. وی تاکید کرد: چنانچه رانندگان قصد سفر به استان های شمالی کشور از جاده کرج - چالوس را دارند در صورت ترافیک سنگین می توانند از محورهای جایگزین استفاده کنند.

مدیرکل هواشناسی استان البرز نیز در خصوص بارش باران هشدار داد و گفت: وزش باد نسبتا شدید و بارش باران در دو روز آینده برای ارتفاعات این استان پیش بینی می شود. منصور رحمانیان افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی از اواخر وقت روز سه شنبه با شمالی شدن جریان ها روی دریای خزر و همراهی آن با شرایط ناپایدار تراز میانی جو، ابرناکی، بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد در سواحل خزر شروع می شود.

وی ادامه داد: روز چهارشنبه رگبار باران گاهی آذرخش در ارتفاعات استان البرز پیش بینی می شود که وزش باد شدید دور از انتظار نیست. وی افزود: همکاری رانندگان با ماموران پلیس راه و رعایت نکات ایمنی کاهش تخلفات و تصادفات را به همراه دارد.

18 درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های استان البرز است و در زمان تعطیلی ها بر میزان ترافیک در یک هزار و 450 کیلومتر آزادراه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی این استان افزوده می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1