25 سپتامبر 2023 - 17:09
بر اساس تحقیق شورای جهانی گردشگری و سفر

صنعت گردشگری سریع ترین بخش در حال رشد جهان است

6 ژوئیه 2015 - 10:50 dsfr.ir/fb1ff

با توجه به تحقیق جدید شورای جهانی گردشگری و سفر (WTTC)، اشتغال در صنعت گردشگری نسبت به مجموع جهانی اشتغال در صنعت خودروسازی، معدن و خدمات مالی بیشتر است.

ما پنج نمودار از گزارش 2015 این شورا استخراج کرده ایم که گردشگری و سفر را با هشت بخش دیگر مقایسه می کند. این هشت بخش گستره و حضور جهانی مشابهی در میان 26 کشور دارند.

با مبلغی در حدود 2.4 میلیارد دلار در سال 2014، تولید ناخالص داخلی (GDP) مستقیم گردشگری و سفر، نزدیک به 3.1 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی را ارائه می کند و از تولیدات بخش های شیمیایی و خودروسازی بیشتر است.

با 105 میلیون نفری که به طور مستقیم در سال 2014 استخدام شدند، اشتغال در گردشگری و سفر:
• هفت برابر بیشتر از تولید کارخانجات خودروسازی
• پنج مرتبه بیشتر از صنعت مواد شیمیایی جهان
• چهار برابر بیشتر از صنعت بانکداری جهان
• چهار برابر بیشتر از صنعت معدن جهان
• تقریبا دو برابر بیشتر از صنعت خدمات مالی جهان

صنعت گردشگری و سفر به طور مستقیم تعداد شغل های بیشتری را نسبت به مجموع شغل های صنایع مواد شیمیایی و خودروسازی سراسر جهان در بر می گیرد. در قاره آسیا، مشاغل مرتبط با گردشگری و سفر نسبت به شغل های ماشین سازی 8 برابر بیشتر و از شغل های صنایع شیمیایی، 5 برابر بیشتر است.

مدل جهانی آکسفورد اکونومیکس (Oxford Economics) رشد سالانه تولید ناخالص داخلی مستقیم گردشگری و سفر را برای 10 سال آینده 3.9 درصد اعلام می کند. این رشد بیشتر از پیش بینی ها برای هر بخش مطالعه شده در این تحقیق به جز خرده فروشی است.

بیش از نیمی از تمامی صادرات خدمات به وسیله گردشگری و سفر در اسپانیا، مالزی، امارات متحده عربی، آفریقای جنوبی، پرو، مکزیک، تایلند، ترکیه، و جامائیکا ایجاد می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « Skift » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1