2 مارس 2024 - 06:51

مترجمان و رانندگان تاکسی دلالان گردشگری سلامت

30 اوت 2016 - 11:00 dsfr.ir/qp6dt

مترجمان و رانندگان تاکسی دلالان گردشگری سلامت
razavihospital.com
گردشگری سلامت

دبیرکل کانون پزشکان شهرداری تهران با اشاره به اینکه قالب فعالیت های گردشگری هم اکنون در ایران در دست دلالان است، گفت: اکثر این دلالان شغل هایی مانند مترجمی و رانندگی تاکسی دارند.

فرامرز بیرق دار در حاشیه سمینار بررسی ظرفیت های گردشگری سلامت در شهر تهران اظهار داشت: این سمینار مشترک با همکاری کانون پزشکان شهرداری تهران و اداره کل گردشگری استان برگزار می شود و هدف ان نیز بررسی قابلیت ها برای استفاده از پتانسیل پزشکی پایتخت در جهت جذب توریست ها برای حوزه درمان است.

وی ادامه داد: هم اکنون گردشگران در حوزه سلامت از پتانسیل و ظرفیت های کشورمان علی الخصوص در تهران اطلاعات کافی ندارند که قالب این گردشگران نیز از کشورهای عربی، کشورهای تازه استقلال یافته شوروی، و ترکیه هستند متأسفانه دلالانی که شغل آنان رانندگی تاکسی و مترجمی است در این حوزه مداخله می کنند.

دبیرکل کانون پزشکان شهرداری تهران تصریح کرد: کانون پزشکان شهرداری تهران با همکاری سازمان میراث فرهنگی در صدد است با تشکیل یک NGO و با بهره گیری از پتانسیل هایی از جمله طب سنتی، هر چه بیشتر در حوزه گردشگری در زمینه درمان اقدام کند.

بیرق دار با اشاره به ورود بیمارستان های بخش خصوصی در حوزه گردشگری سلامت، خاطرنشان کرد: هم اکنون پزشکان متبحر و مراکز درمانی بسیار پیشرفته ای در شهر تهران در حوزه گردشگری سلامت داریم. ولی تاکنون آن طور که باید و شاید از این ظرفیت ها استفاده نشده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری تسنیم » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1