21 فوریه 2024 - 15:04
معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور خبر داد:

تهیه نظام نامه سرمایه گذاری در سطح مناطق طبیعی کشور

26 اوت 2016 - 10:00 dsfr.ir/mh159

تهیه نظام نامه سرمایه گذاری در سطح مناطق طبیعی کشور
محمد حسن زاده
مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی

برای اولین بارنظام نامه سرمایه گذاری در مناطق طبیعی کشور درسطح حاکمیتی ترسیم وعرصه برای ورود سرمایه گذاران بازاست.

"معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری"

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی رحمانی موحد روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان کرمانشاه اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی با دو عنصر راهبردی و بسیار مهم را در دستور کار دارد. تاکید مقام معظم رهبری بر 5 برابری شدن ایران گردان خارجی و نگاه ویژه دولت در سطح برنامه های ششم به بحث گردشگری از موارد مورد توجه سازمان میراث است.

وی از عضویت 130 نماینده مجلس در فراکسیون گردشگری خبر داد و این امر را نشان از اهمیت بحث گردشگری در کشور دانست و افزود: در حال حاضر 1200 اثر ملی را در عرصه های مختلف تاریخی، فرهنگی، طبیعی، میراث، انقلاب، دفاع مقدس و میراث ناملموس ثبت شده داریم و طی 2 سال اخیر 5 اثر در کشور را در فهرست جهانی ثبت کردیم.

رحمانی موحد افزود: در گذشته تنها 16 اث ثبت جهانی داشتیم و اکنون این تعداد به 21 اثر جهانی در کشور رسیده است. همچنین 1700 پروژه در کشور با بیش از 50 درصد در کشور در حال احداث و بهره بردای است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بیان کرد: تعداد هتل های 4 و 5 ستاره تا سال 92، 130 مورد بود و ظرف این دو سال 32 هتل دیگر الان بهره برداری داشتیم.

رحمانی موحد افزود: میزان رتبه بندی گردشگران ما در جهان قابل قبول است و در لیست 50 کشور ایجاد کننده گردشگری در جهان هستیم و از نظر درآمدی در بحث گردشگری رتبه 39 را داریم.

وی با اشاره به حضور پرحجم مردم و همکاری ادارات برای توسعه بحث گردشگری گفت: دولت در سال پایانی دوره اول خدمت خود با هجمه های انتخاباتی روبروست اما همانطور که مقام معظم رهبری فرمود؛ با بیان و گزارشات حداکثری و حرفه ای اقدامات از تمامیت و عملکرد همه خادمین در عرصه دولت حمایت می شود.

وی با بیان اینکه همگرایی همه دستگاه ها و دولت در بحث توجه به گردشگری در حد اعلی قرار دارد، افزود: برای نخستین بار نظام نامه سرمایه گذاری در سطح مناطق طبیعی کشور در سطح سازمان حاکمیتی ترسیم شده تا عرصه برای ورود سرمایه گذاران باز شود.

1