17 آوریل 2024 - 06:03

پیش بینی سفر بیش از 700 هزار گردشگر روس و ایرانی به ترکیه

24 اوت 2016 - 12:30 dsfr.ir/xj6pz

پیش بینی سفر بیش از 700 هزار گردشگر روس و ایرانی به ترکیه
more-than-cruises.de
نمایی از شهر استانبول و مسجد ایاصوفیه

رئیس انجمن مدیران حرفه ای هتل در ترکیه اعلام کرد که اگر پروازهای چارتر روسیه به ترکیه از سر گرفته شود در 5-4 ماه باقی مانده از سال جاری بیش از 500 هزار گردشگر روسی وارد آنتالیا خواهند شد!

علی قزل داغ، رئیس انجمن مدیران حرفه ای هتل در کنفرانس مطبوعاتی در «نمایشگاه اکسپو 2016 آنتالیا» گفت: روابط ترکیه و روسیه پیش از کودتای نافرجام 15 ژوییه وارد فاز مثبتی شده بود و ترکیه بابت جنگنده مورد حمله واقع شده روس، مراتب عذرخواهی را به عمل آورده و عادی سازی روابط صورت گرفته بود.

با آغاز پروازهای برنامه ریزی شده از روسیه به ترکیه بخش گردشکری نیز رونق یافته است. وی ضمن اشاره به تأثیر مثبت دیدار رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین رؤسای جمهوری ترکیه و روسیه بر بخش گردشگری افزود: «منتظر تحولات مثبت در حوزه های گردشگری، کشاورزی و تجارت مواد غذایی هستیم. ترکیه و روسیه دو کشور بسیار نزدیک به هم هستند که طی سال ها، روابط عمیقی برقرار کرده اند.»

رئیس انجمن هتلداران ترکیه با بیان اینکه «اگر اتفاقات سیاسی اخیر و تحولات و کودتا صورت نمی گرفت تعداد گردشگران روس ورودی به ترکیه از مرز یک میلیون گردشگر نیز گذشته بود» افزود: یک ماه از این فصل را به خاطر کودتا از دست داده و از رسیدن به آمار و ارقام پیش بینی شده در این زمینه بازماندیم.

وی همچنین با ابراز امیدواری از توسعه بازار روسیه در سال 2017 تصریح کرد: اگر علاوه بر روابط بین دو کشور، اقتصاد روسیه نیز در سال آینده بهبود یابد، ممکن است تعداد گردشگران روس در ترکیه باز هم به 3میلیون نفر در سال برسد.

اما خوشبین هستیم که با پشت سر گذاشتن اتفاقات اخیر در چند ماه باقی مانده از سال 2016 بیش از 500 هزار گردشگر روس را بتوانیم در ترکیه میزبانی کنیم و حتی به مرز 700 هزار گردشگر برسیم. این آمار فقط در ارتباط با روسیه نبوده و دیگر کشور ها نیز به همین صورت است.

قزل داغ در مورد ایران نیز افزود که بعد از کودتا در ترکیه از سوی آژانس های مسافربری ایرانی محدودیت هایی صورت گرفت و پرواز های زیادی کنسل شد، اما با برقراری آرامش در ترکیه و عادی شدن اوضاع این محدودیت ها برداشته شد و امیدواریم که تعداد گردشگران ایرانی را به تعداد 100 تا 200 هزار گردشگر در ماه افزایش دهیم.

1