1 مارس 2024 - 10:02
عضو هیات مدیره دفاتر خدمات مسافربرت هوایی و جهانگردی:

مسئولیت جان توریست هایی که با ترکیه می روند با آزادکننده تورهاست

22 اوت 2016 - 09:40 dsfr.ir/ph0sh

مسئولیت جان توریست هایی که با ترکیه می روند با آزادکننده تورهاست
aljazeera.com
ناامنی ترکیه و حضور پلیس در اماکن گردشگری

در شرایط ناامن بودن کشور ترکیه و پیرو آن آزادسازی تورهای ترکیه در کشور، در نهایت مردم باید تصمیم بگیرند که به این کشور سفر کنند یا خیر.

"عضو هیات مدیره دفاتر خدمات مسافربری هوایی و جهانگردی"

جلیل هریسچی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «با توجه به آزادسازی تورهای ترکیه و بی ثباتی در این کشور که همچنان ادامه دارد امنیت جان مردم بر عهده کیست؟» گفت: تضمین جان مردم در این کشور بر عهده دولت است، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دستور آزادسازی تورهای گردشگری به ترکیه را داده است.

وی در همین رابطه ادامه داد: لاجرم هر گونه اتفاقی که شامل حال گردشگران ایرانی بشود طبیعتا بر می گردد به کسانی که مجوز آزادسازی را داده اند.

طبق گفته ی هریسچی؛ با توجه به وضعیت ناامنی در این کشور که ظاهرا در حال حاضر نیز ادامه دارد مردم در نهایت تصمیم خواهند گرفت که به این کشور سفر کنند یا خیر.

عضو هیات مدیره دفاتر خدمات مسافربرت هوایی و جهانگردی با اشاره به اینکه در رابطه با سفر مردم به این کشور هیچ شخص و انجمنی تصمیم ساز نیست و تنها مردم باید به این نتیجه برسند که این کشور ناامن است خاطرنشان کرد: سفیر کشور ترکیه در ایران برای آزادسازی تورهای ترکیه جلسات بسیاری با انجمن داشت؛ مشخصا آنها تنها به جیب خودشان فکر می کنند اما اولویت ما جان مردم است.

او با بیان اینکه هم اکنون آمار مشخصی در رابطه با ضرر مالی گردشگری ترکیه در رابطه با اتفاقات اخیر در این کشور موجود نیست بیان کرد: صنعت توریسم و گردشگری این کشور در دوره ای که با روسیه دچار مشکلات سیاسی شده بود ضرر مالی بسیاری متحمل شد، پس از آن در راستای کودتا در ترکیه کشورهای بسیاری از جمله ایران، تورهای گردشگری به این کشور را لغو کردند و با توجه به اینکه اقتصاد این کشور از راه گردشگری است، ناامن بودن این کشور به اقتصاد آن ها لطمه سختی وارد خواهد کرد.

هریسچی در رابطه با آخرین وضعیت بدهی ترکیه به آژانس های ایرانی گفت: اخبار حاکی از آن است که ظاهرا برخی از آژانس ها مسافرتی داخلی موفق شده اند بخشی از بدهی خود را تسویه کنند.

وی یادآور شد: ما پیش از این از طریق انجمن دفاتر خدمات مسافربری و گردشگری اعلام کردیم که تا زمانی که کارگزاران ترکیه بدهی خود را با دفاتر آژانس های مسافرتی ایرانی تسویه نکنند مخالف آزادسازی تورها به این کشور هستیم.

تورهای گردشگری به کشور ترکیه در حالی آزاد شد که هم چنان ترکیه در ثبات امنیتی درستی به سر نمی برد؛ شب گذشته حمله انتحاری به یک مراسم عروسی در شهر غازی آنتب ترکیه 50 کشته و 94 زخمی بر جا گذاشته است.

بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه کشورمان اقدام تروریستی در شهر غازی آنتب ترکیه را که به کشته و مجروح شدن تعداد قابل توجهی از شهروندان این کشور منجر شد را شدیدا محکوم کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « تین نیوز » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1