15 اکتبر 2019 - 12:12

شناسایی 416 تخلف رانندگان اتوبوس های مسافربری

21 اوت 2016 - 22:00 dsfr.ir/dz257

شناسایی 416 تخلف رانندگان اتوبوس های مسافربری
تین نیوز
اتوبوس مسافربری

استان سمنان 3 هزار و 784 کیلومتر راه دارد که شامل 551 کیلومتر بزرگراه، 500 کیلومتر راه اصلی، 720 کیلومتر راه فرعی و 2 هزار و 130 کیلومتر راه روستایی می شود.

رئیس پلیس راه استان سمنان، از اجرای طرح سه روزه کنترل رفتار ترافیکی رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی در جاده های استان خبر داد و گفت: 416 تخلف رانندگان اتوبوس مسافری در اجرای این طرح شناسایی و اعمال قانون شد.

سرهنگ حسن خسروجردی گفت: ایمنی تردد با اتوبوس یکی از شرایط لازم برای ترویج استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی است که نیروی انتظامی با توجه به حوادث سال های اخیر، توجه ویژه ای به این بخش داشته است.

وی به نتایج طرح سه روزه کنترل اتوبوس مسافربری در محورهای سمنان اشاره و تصریح کرد: در این طرح 400 دستگاه اتوبوس کنترل و بررسی شد که نبستن کمربند ایمنی، حمل بار تجاری و داشتن سرنشین اضافه بیشترین تخلفات اتوبوس های مسافری بررسی شده در این طرح بود.

سرهنگ خسروجردی، به ارتکاب 416 تخلف از سوی رانندگان اتوبوس های مسافری و اعمال قانون آنان اشاره کرد و گفت: 239 خودرو به علت نبستن کمربند ایمنی مسافران و رانندگان جریمه شد و 65 دستگاه اتوبوس بار تجاری حمل می کرد و 82 دستگاه نیز سرنشین اضافه داشتند که همه اعمال قانون شدند.

وی افزود: 38 راننده نیز به علت نقص فنی خودرو، صحبت با تلفن همراه و رانندگی پیش از زمان مجاز، اعمال قانون شدند.

رئیس پلیس راه استان سمنان، هدف از کنترل و تحلیل رفتار ترافیکی رانندگان را برنامه ریزی دقیق و اجرای طرح های ترافیکی به منظور کاهش حوادث رانندگی به ویژه در ناوگان حمل و نقل عمومی اعلام کرد و از ضبط دفترچه 11 راننده اتوبوس متخلف خبر داد و گفت: با توجه به اینکه عامل انسانی مهمترین عامل وقوع حوادث رانندگی است، با رعایت قوانین از سوی رانندگان و توجه آنان به هشدارهای پلیس، می توان از بروز بسیاری از سوانح و تلفات ترافیکی پیشگیری کرد.

استان سمنان سه هزار و 784 کیلومتر راه دارد که شامل 551 کیلومتر بزرگراه، 500 کیلومتر راه اصلی، 720 کیلومتر راه فرعی و 2 هزار و 130 کیلومتر راه روستایی می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « باشگاه خبرنگاران جوان » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1