اختلال در سایت ثبت نام نوسازی تاکسی های فرسوده

21 اوت 2016 - 17:00 dsfr.ir/xi2qs

اختلال در سایت ثبت نام نوسازی تاکسی های فرسوده
خبر خودرو
اولویت سازمان تاکسیرانی تهران نوسازی خودروهای فرسوده و حذف پیکان از ناوگان تاکسیرانی است.

در حال حاضر طرح نوسازی 90 هزار دستگاه تاکسی فرسوده در کل کشور در حال انجام است و تاکنون 62 هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده اند.

"معاون فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران"

معاون فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: در حال حاضر طرح نوسازی 90 هزار دستگاه تاکسی فرسوده در کل کشور در حال انجام است و تاکنون 62 هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده اند.

مهدی ابراهیمی افزود: از تاریخ 25 مرداد ماه در روند ثبت نام نوسازی تاکسی های فرسوده اختلالی به وجود آمده و متقاضیان جدید نمی توانند از طریق سایت نسبت به ثبت نام اقدام کنند که این امر باعث کندی روند نوسازی می شود.

وی تصریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی از آغاز طرح نوسازی نقش اصلی را در اجرای این طرح داشته و از این سازمان خواهشمندیم که در خصوص رفع این مشکل اقدامی انجام دهد تا متقاضیان خصوصا تاکسیرانان تهران بتوانند برای نوسازی اقدام و از ظرفیت موجود استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم همکاری برخی از بانک ها در روند نوسازی، در تهران اقداماتی برای رفع این مسئله انجام شده و با بانک های عامل هماهنگی هایی صورت گرفته تا بخشنامه ای به شعب این بانک ها ارسال شود و تاکسیرانان به شرط عدم استفاده ضامن از تسهیلات نوسازی بتوانند به عنوان یک کاسب معتبر ضامن یکدیگر شوند.

ابراهیمی در ادامه اظهار داشت: عملیات تحویل تاکسی های نو و جایگزین از خرداد ماه آغاز شده و تاکنون 3 هزار دستگاه تاکسی در تهران نوسازی شده لذا روند جایگزینی در پایتخت نسبت به شهرهای دیگر از سرعت مطلوبی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه خودروهای آریو، سمند و پژو 405 برای نوسازی در نظر گرفته شده اند، عنوان کرد: برای نوسازی تاکسی های بخش خصوصی در صورتی که رانندگان خواستار واردات خودروهای مدرن برقی و هیبریدی باشند، می توانند از این خودروها در قالب جایگزینی استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه نوسازی تاکسی ها خواستار یاری و کمک از سوی دولت هستیم تا هرچه سریعتر نوسازی ناوگان انجام شود و سازمان تاکسیرانی نیز در کاهش آلودگی هوا سهمی داشته باشد.

وی اذعان داشت: اولویت سازمان تاکسیرانی تهران در سال جاری، نوسازی خودروهای فرسوده و همچنین حذف پیکان از ناوگان تاکسیرانی است تا شاهد پیشرفت چشمگیری در ارائه خدمات مطلوب، بهینه و باکیفیت به شهروندان باشیم لذا انتخاب نوع خودرو و شرایط دریافت خودرو جدید (همچون بانک عامل) برعهده خود تاکسیران است و هیچگونه اجباری از سوی سازمان در این زمینه وجود ندارد.

وی ابراز کرد: تعداد 6 هزار دستگاه تاکسی پیکان فرسوده در تهران در حال فعالیت هستند که سازمان تاکسیرانی در تلاش است تا نوسازی این خودروها در سال جاری صورت گیرد.

معاون فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در پایان اضافه کرد: سازمان تاکسیرانی تهران در تلاش است تا هرچه زودتر نوسازی تاکسی های پیکان فرسوده انجام شود و پس از آن برای تردد پیکان ها در محدوده ترافیکی و محل فعالیت این خودروها محدودیت هایی اعمال خواهد کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرخودرو » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1