22 ژانویه 2020 - 12:59

نگاهی به گردشگری دریایی برزیل همزمان با المپیک ریو

21 اوت 2016 - 15:40 dsfr.ir/y156y

نگاهی به گردشگری دریایی برزیل همزمان با المپیک ریو
travelettes.net
ساحل شهر ریودوژانیرو

گردشگری دریایی، در کشورهای آمریکای لاتین یکی از فعالیت های اقتصادی است، که اهمیت زیادی در ارزآوری این کشورها دارد.

این روزها همه نگاه ها به سمت بندر ریودوژانیرو است، جایی که بازی های المپیک 2016 در آنجا برگزار می شود. این رویداد بزرگ علاوه بر اینکه برای ورزشکاران و ورزش دوستان مهم است، از جهات مختلف برای فعالان حوزه گردشگری نیز حائز اهمیت است.

در حالی که همواره برگزاری رویدادهایی نظیر المپیک و جام جهانی فوتبال تاثیر مثبتی بر درآمد گردشگری کشورهای میزبان داشته است، گزارش ها حاکی از آن است که میزان حضور گردشگران در برزیل برای تماشای رقابت های المپیک 2016 ریو، کمتر از پیش بینی ها بوده است.

با این حال کشور برزیل در بخش گردشگری دریایی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در این راستا حسن تیمورتاش دبیر کل اتحادیه مالکان کشتی در گفت و گو با خبرنگار تین نیوز با اشاره به وضعیت حمل و نقل دریایی برزیل، می گوید موقعیت جغرافیایی این کشور و همسایگی آن با اقیانوس اطلس باعث شده در بخش حمل و نقل دریایی جایگاه ویژه ای داشته باشد.

او که به عنوان رئیس کمیته قایقرانی معلولان برای بازدید از مسابقات قایقرانی المپیک به ریو سفر کرده بود، می گوید ریودوژانیرو، یکی از مهم ترین شهرهایی است که در زمینه گردشگری دریایی شهرت دارد. تردد کشتی های کروز در این بندر باعث شده که برزیل، یکی از کشورهای موفق در حوزه گردشگری دریایی در جهان باشد.

تیمورتاش با اشاره به اقدامات مشترک برزیل، ونزوئلا، کلمبیا، و اکوادور در بخش حمل و نقل دریایی، ادامه می دهد گردشگری دریایی، در کشورهای آمریکای لاتین یکی از فعالیت های اقتصادی است که اهمیت زیادی در تولید ارزش افزوده و ارز آوری برای این کشورها دارد.

با این همه سفر به برزیل نیازمند زمان و هزینه زیادی برای خارجی هاست و اغلب برزیلی ها نیز بیشتر به فوتبال علاقه دارند تا همه ورزش ها. به این ترتیب نگاهی به آمار فروش بلیت های المپیک ریو نشان می دهد که فروش بلیت در این دوره، روند نزولی داشته و وضعیت پروازها و هتل ها نیز آنطور که باید رونق نداشته است.

بر اساس آمار وزارت گردشگری برزیل، حدود 84 درصد از گردشگران ورودی به برزیل در درجه اول برای تماشای المپیک به این کشور سفر کرده اند، این در حالی است که در جریان رقابت های المپیک که امروز به پایان می رسد، صندلی های خالی در ورزشگاه ها دیده می شوند، اما حجم زیادی از گردشگران خارجی در سطح شهر ریودوژانیرو، سواحل، رستوران ها و مناطق توریستی حضور دارند. برخی از برزیلی ها وجود صندلی های خالی در ورزشگاه های برگزاری المپیک را به دلیل تبلیغات منفی درباره شیوع ویروس زیکا و همچنین نگرانی از بروز جرم و خشونت در برزیل می دانند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1