رشد 300 درصدی سفر ایرانی ها به گرجستان

21 اوت 2016 - 12:30 dsfr.ir/h51dj

رشد 300 درصدی سفر ایرانی ها به گرجستان
georgia.travel
قلعه ناریکالا (Narikala Fortress) در شهر تفلیس

تقاضای ایرانی ها برای سفر به گرجستان در تابستان امسال حدود 300 درصد رشد داشته، به طوریکه برای اقامت مسافران در این کشور با کمبود هتل مواجه شده ایم.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، پس از کودتای ترکیه، برخی آژانس های ایرانی سعی کردند با تبلیغات گسترده، مقاصد دیگری را با تشابه های نسبی جایگزین مقصد پرطرفدار ایرانی ها کنند؛ گرجستان، جمهوری آذربایجان، بلغارستان و حتی روسیه با ارائه تسهیلات ویزایی و مشوق های قیمتی موفق شدند بخشی از مسافران ترکیه را بُر بزنند.

به تایید برخی آژانس دارهای ایرانی، تقاضای سفر به هر یک از این کشورها در تابستان امسال به نسبت سال پیش، حداقل دو برابر بیشتر شده است.

اکبر غمخوار - عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان تهران - اما می گوید: در بین این کشورها استقبال از گرجستان، بیشتر از سایران بوده است؛ به نحوی که برای اقامت مسافران ایرانی در شهرهای گردشگرپذیر این کشور با کمبود هتل رو به رو شده ایم.

البته او این نکته را متذکر می شود که رشد سفر ایرانی ها به گرجستان هنوز در حدی نبوده که کل مسافران ایرانیِ ترکیه را جذب کرده باشد.

با این حال وی از جذب 10 درصدِ گردشگران ایرانی ترکیه به بازار گرجستان اطلاع می دهد و مدعی است، سفر گردشگران ایرانی به گرجستان امسال با رشد 200 تا 300 درصدی رو به رو بوده است.

او با استناد به آمار اداره توریسم گرجستان، اظهار می کند: سال گذشته حدود 60 هزار ایرانی به گرجستان سفر کردند، در حالی که پیش بینی می کنیم این تعداد امسال به حدود 150 هزار نفر برسد.

«غمخوار» علت اصلی این استقبال چشمگیر را، ناامنی های مقصد پرطرفدار ایرانی ها، یعنی ترکیه می داند و در ادامه به تسهیلات گرجستان برای صدور ویزای اتباع ایرانی، افزایش تعداد پروازهای مستقیم دو کشور که به 17 پرواز در هفته رسیده و مهم تر از آن ارائه قیمت مناسب برای تورهای گرجستان در مقایسه با سایر مقاصد اشاره می کند که معتقد است؛ در کنار مهمان نوازی گرجی ها از مردم ایران، از دلایل اصلی جذب بیشتر گردشگران ایرانی به این کشور به شمار می آید.

این فعال گردشگری، همچنین گرجستان را مقصدی فرهنگی و مناسب برای سفر خانواده های ایرانی می داند که به خاطر تشابه های نسبی با ترکیه، موفق تر از سایر مقاصد پیشنهادی، بوده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1