عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران، عنوان کرد:

دوشنبه سرنوشت ساز تهرانی ها

20 اوت 2016 - 14:40 dsfr.ir/hj7mt

دوشنبه سرنوشت ساز تهرانی ها
تین نیوز
طرح کاهش آلایندگی موسوم به LEZ

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران، از اجرای طرح کاهش از روز دوشنبه خبر داد.

به گزارش خبرنگار تین نیوز، ابوالفضل قناعتی در ارتباط با چگونگی اجرای طرح کاهش (L.E.Z)، اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی هایی که از مدت ها پیش صورت گرفته، مقرر شد تا از ابتدای شهریورماه سال جاری تمامی ورود و خروج خودروها در محدوده زوج و فرد با کنترل دوربین هوشمند انجام شود و لذا دوشنبه پیش رو روزی سرنوشت ساز برای تهران خواهد بود.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم کاهش آلاینده ها در هوای کلان شهرها به ویژه در تهران، افزود: در حال حاضر دوربین های پلیس راهور در تمام مسیرهای محدوده زوج و فرد فعال شده است که با رسیدن به زمان از پیش تعیین شده، محدودیت ها در این باره اعمال خواهد شد.

به گفته قناعتی، علاوه بر ضرورت و لزوم انجام معاینه فنی خودروها، قرار است که در طرح LEZ خودروهایی که عمرشان بیش از پنج سال است و فاقد برگه معاینه فنی هستند، با مراجعه به مراکز مجوز دریافت کنند زیرا در غیر این صورت شماره پلاک این خودروها توسط دوربین های مستقر در سطح شهر مورد اعمال قانون قرار می گیرند و لذا تمامی خودروهایی که عمری بیش از پنج سال دارند باید معاینه فنی داشته باشند.

عضو کمیسیون عمران شورای شهر در ادامه با بیان این که «از این پس معاینه فنی در مراکز با به کارگیری تجهیزات هوشمند انجام خواهد شد و شماره پلاک خودروهایی که معاینه فنی دریافت کنند به سیستم دیتای دوربین های پلیس ارسال می شود»، تصریح کرد: بر اساس طرح کاهش، خودروهایی که قبل از سال 82 تولید شده و کاربراتوری هستند حق ورود به محدوده زوج و فرد ندارند و در صورت ورود به این محدوده به طور قطع مورد اعمال قانون قرار می گیرند.

قناعتی در ادامه با اشاره به لزوم همکاری مردم در اجرای طرح LEZ، تصریح کرد: با اجرای این طرح تا حد زیادی میزان آلاینده ها در کلان شهره و به ویژه در تهران کاهش پیدا کرده و تمام تلاش شورای شهر نیز بر این نکته استوار است که از همه ظرفیت هایی که منجر به کاهش آلودگی هوا می شود، استفاده کند اما پیش از هر چیز، در اجرای این طرح باید نیازهای مردم این شهر بزرگ مورد توجه واقع شود.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در پایان ابراز امیدواری کرد: با اجرای صحیح طرح LEZ بتوان در مهر و آبان ماه که بار ترافیکی تهران به چند برابر افزایش پیدا می کند، این طرح باعث کاهش تردد و هم چنین حجم آلودگی هوا شود.

قناعتی با یادآوری اقدامات انجام گرفته در بخش نوسازی تاکسی های فرسوده از سوی مدیریت شهری و جایگزینی تاکسی های جدید به دارندگان تاکسی های فرسوده و لزوم تسریع این روند، خاطرنشان کرد: موضوعات مختلفی باعث به تعویق افتادن فرآیند نوسازی شده است که بیشتر این مشکلات به بانک، خودروساز و ستاد مدیریت سوخت ارتباط پیدا می کند که باعث کند شدن فرآیند مذکور شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1