رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد، خبر داد:

راه اندازی سامانه تاکسی بانوان در شهر مشهد

17 اوت 2016 - 12:00 dsfr.ir/mc1zh

راه اندازی سامانه تاکسی بانوان در شهر مشهد
taxi.tehran.ir
تاکسی بیسیم بانوان تهران

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد، از راه اندازی سامانه تاکسی بانوان با به کارگیری 90 دستگاه خودرو تیبا ظرف مدت دو ماه آینده در مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حمل و نقل و ترافیک شهر مشهد، سیدجلال فیاضی در نشست خبری دیروز خود با اصحاب رسانه، اظهارداشت: خط دو قطار شهری با سرعت پیش رفته و در آخرین بازدیدها بخش عمده ریل گذاری خط از انتهای طبرسی تا میدان شهدا انجام شده است و لاین سوم آن نیز به زودی ریل گذاری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خط 2 مترو این شهر، شمال و جنوب مشهد را به هم متصل می کند، افزود: در حال حاضر سه واگن وارد شده است و قرار است تست های 17 رام دیگر در ایران انجام شود، پیش بینی ها حاکی از آن است که درشش ماهه دوم فاز اول راه اندازی شود و آخرین زمان بندی راه اندازی خط دوم تا پایان سال 96 است که بوق قطار خط 2 به صدا درآید.

فیاضی در مورد خط 3 قطارشهری، تصریح کرد: قرارداد حفاری خط سه قطار شهری بسته شده و حدود 700 تا 800 متر حفاری آن انجام شده است و تا قبل از مهرماه کار با دستگاه T.B.M در این مسیر آغاز می شود.

وی در ادامه با اشاره به این که خط 3 غرب و شرق شهر را به هم متصل می کند و در مجموع خطوط ریلی به حرم مطهر متصل می شوند، گفت: در حوزه اتوبوسرانی مشکلات جدی وجود دارد و براساس اعلام سازمان اتوبوسرانی اگر بخواهیم عمر ناوگان اتوبوسرانی را ثابت نگه داریم باید سالی 250 اتوبوس به ناوگان اضافه شود و متاسفانه در این زمینه از برنامه عقب هستیم.

وی در خصوص تعداد اتوبوس های اضافه شده به ناوگان اتوبوسرانی، ابراز داشت: در سال 92، 65 دستگاه، در سال 93، 60 دستگاه و در سال 94، 156 دستگاه اتوبوس که جمعا 281 دستگاه می شود، به ناوگان اتوبوسرانی اضافه کرده ایم و این به این معناست که از همین تعداد 250 دستگاه سالانه، 470 دستگاه عقب هستیم و اگر 250 دستگاه امسال را نیز اضافه کنیم، ما باید 720 دستگاه امسال به ناوگان اضافه کنیم تا عمر ناوگان ثابت بماند.

فیاضی در ادامه سخنان خود در این نشست، اظهارکرد: متوسط تراکنش اتوبوس 700 دستگاه است و خطوطی که از 150 خط کمتر دارند باید تبدیل به خط مینی بوس شوند و بنابر قولی که داده شده است تا آخر امسال 500 دستگاه اتوبوس و 100 دستگاه مینی بوس وارد خطوط می شود.

وی درباره وضعیت کولر اتوبوس های شهر مشهد نیز، گفت: تا ابتدای تابستان امسال حدود 50 درصد اتوبوس ها کولردار بودند و بر اساس پیگیری های انجام شده، کولرهای اتوبوس هایی که مشکل فنی داشتند ترمیم شدند و در حال حاضر 64 درصد اتوبوس های سطح شهر دارای کولر هستند، ضمن این که حدود 63 درصد ناوگان زیر نظر بخش خصوصی است.

فیاضی با اشاره به راه اندازی تاکسی بانوان، گفت: یک سامانه تاکسی بانوان با 90 دستگاه خودرو «تیبا» ظرف مدت دو ماه آینده در حال راه اندازی است.

وی با اشاره به کاهش تصادفات درون شهری، مشهد، گفت: در سال 93 قربانیان تصادفات درون شهری 329 نفر بوده اند و این مساوی با سقوط یک هواپیمای ایرباس است و خوشبختانه این آمار در سال 94 به 262 نفر در مشهد کاهش یافته است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1