12 آوریل 2024 - 11:21

قیمت سفر به ترکیه کم نشده است!

16 اوت 2016 - 11:00 dsfr.ir/n51zj

قیمت سفر به ترکیه کم نشده است!
tandistravel.com
نمایی از سواحل استانبول در ترکیه

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری تهران اعلام کرد که آژانس های گردشگری ظرفیت سفر به ترکیه را 50 درصد کاهش داده اند.

رضا اباذری درباره اوضاع بازار برای تقاضای سفر به ترکیه پس از اعلام لغو ممنوعیت سفر به این کشور، به خبرگزاری «فارس» گفت: «قطعا  اوضاع خاص ترکیه از لحاظ امنیتی و نحوه پرداختن رسانه ها به این موضوع بر مخاطبان سفر به ترکیه بی تأثیر نبوده، اما ترکیه همچنان یکی از مقاصد سنتی است که گردشگران ایرانی به آن رغبت نشان می دهند.»

وی تصریح کرد: «با این همه آژانس های گردشگری برای اینکه وضعیت بازار مشوش نشود، ظرفیت سفر به ترکیه را 50 درصد کاهش داده اند تا عرضه و تقاضا به یک تعادل نسبی برسد. این وضعیت تا شهریور ماه ادامه دارد.»

به اعتقاد این فعال بخش خصوصی، اگر این کاهش ظرفیت انجام نمی شد عرضه افزایش و تقاضا کاهش می یافت؛ در نتیجه حتی بر کیفیت خدمات هم تاثیر منفی می گذاشت.

اباذری در پاسخ به اینکه در شرایطی که هنوز آرامش و امنیت قطعی در ترکیه برقرار نیست آیا نرخ خدمات گردشگری از جمله هتل، هواپیما و ... در ترکیه کاهش نیافته؛ خاطرنشان کرد: «ترکیه هنوز اثرات ناامنی را نپذیرفته و معتقد است که تنها در روز کودتا ناامنی به وجود آمده. به همین دلیل قیمت ها را کاهش نداده و از سوی دیگر آژانس های گردشگری ایران هم طبق قراردادهای قبلی، گردشگر به ترکیه می فرستند. به همین دلیل قیمت تورها مثل قبل است و هیچ کاهشی نیافته است.»

1