7 دسامبر 2023 - 09:24

عدم نوسازی اتوبوس های فرسوده پایتخت نتیجه بی توجهی شهرداری

14 اوت 2016 - 08:30 dsfr.ir/o68fo

عدم نوسازی اتوبوس های فرسوده پایتخت نتیجه بی توجهی شهرداری
shoaemashregh.ir
اتوبوس های فرسوده تهران

در حالی شاهد کم کاری در نوسازی اتوبوس های فرسوده هستیم که شهرداری از منابع اقتصادی مناسبی برای از رده خارج کردن ناوگان فرسوده برخوردار است.

"عضو کمیسیون اجتماعی مجلس"

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عدم نوسازی اتوبوس های فرسوده پایتخت را نتیجه بی توجهی شهرداری خواند و افزود:

مسعود رضایی در واکنش به اظهارات مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران مبنی بر اینکه ناوگان اتوبوسرانی پایتخت فرسوده تر شده است، گفت: در حالی آلودگی هوای تهران به معضلی ملی تبدیل شده که خودروهای فرسوده نقش موثری در تشدید آلودگی هوای پایتخت دارند بنابراین برای مقابله با مساله آلودگی هوای پایتخت می طلبد شهرداری به عنوان متولی در جهت نوسازی و از رده خارج کردن اتوبوس های فرسوده گام بردارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، عدم نوسازی اتوبوس های فرسوده پایتخت را نتیجه بی توجهی شهرداری به عنوان متولی برشمرد و افزود: برای سرعت بخشیدن به خروج اتوبوس های فرسوده دولت و بانک ها باید همکاری موثری را با شهرداری داشته باشند.

وی ارائه وام کم بهره بانکی را به دارندگان اتوبوس های فرسوده پایتخت ضروری خواند و ادامه داد: علاوه بر این می توان از ظرفیت بخش خصوصی در جهت نوسازی و بهسازی اتوبوس های فرسوده هم بهره برد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، نوسازی خودروهای فرسوده پایتخت را موضوعی ملی خواند و گفت: بی توجهی نسبت به خروج خودروهای فرسوده آثار سوء و تبعات زیان باری را برای شهروندان به همراه دارد بنابراین رفع این معضل نیاز به بودجه و اعتبار ملی دارد که دولت هر چه سریع تر باید نسبت به تامین آن اقدام کند.

رضایی بر لزوم همکاری هماهنگ شهرداری، دولت و بانک ها برای نوسازی اتوبوس های فرسوده پایتخت تاکید کرد و افزود: برای نوسازی و سریع تر از رده خارج کردن اتوبوس های فرسوده حلقه های ارتباطی باید با هم همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند زیرا بی توجهی هر کدام از این حلقه ها کندی خروج اتوبوس های فرسوده را در پی خواهد داشت.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، با بیان اینکه ناوگان اتوبوسرانی پایتخت جوابگوی نیاز شهروندان نیست، تصریح کرد: در جهت افزایش استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی مسئولان شهری باید نسبت به افزایش ناوگان اتوبوسرانی توجه جدی داشته باشند زیرا افزایش ناوگان کاهش استفاده افراد از خودروهای شخصی، آلودگی هوا و معضل ترافیک را به همراه خواهد داشت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در حالی عدم نوسازی اتوبوس های فرسوده پایتخت با مشکلاتی روبرو است که شهرداری از منابع اقتصادی مناسبی برای نوسازی و از رده خارج کردن این ناوگان برخوردار است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری خانه ملت » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1