LRT جایگزین برخی خطوط BRT می شود

8 اوت 2016 - 15:00 dsfr.ir/bs94m

LRT جایگزین برخی خطوط BRT می شود
wikimedia.org
خط ال آر تی در یکی از شهرهای آمریکا

رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: LRT یکی از مدهای حمل و نقل است که قرار شده در بخشی از نقاط شهر تهران جایگزین BRT شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محسن سرخو اظهار داشت: یک سند بالا دستی مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل ترافیک در شهر تهران تا سال 1404 وجود دارد که مصوبه شورای عالی ترافیک است.

وی افزود: طبق برنامه حمل و نقل شهر تهران از سال 93 تا 95 محدودیت هایی وجود داشت که باید از آنها عبور می کردیم، لذا، بندی در برنامه پنج ساله شهر تهران گنجانده شد و قرار است مجددا برنامه حمل و نقل ترافیک مورد بررسی قرار گیرد و دوباره به شورای عالی ترافیک ارسال شود تا کم و کاستی های موجود برطرف شود.

رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران بیان داشت: این برنامه 2 مرتبه در کمیته حمل و نقل بررسی شده و پیشنهادات جدیدی به آن اضافه شده است و نیازمند بررسی های بیشتر است که روز سه شنبه هفته آینده این طرح در صحن شورا بررسی می شود.

محسن سرخو از افزوده شدن مد جدید به حمل و نقل شهر تهران خبر داد، اظهار داشت: LRT یکی از مدهای حمل و نقل است که قرار شده در بخشی از نقاط شهر تهران جایگزین BRT شود. با تحقق این امر اتوبوس های BRT به مناطق دیگر مانند غرب تهران اختصاص داده می شود. البته این طرح در مرحله کارشناسی قرار دارد و دو مسیر از جمله خیابان ولی عصر حدفاصل میدان تجریش تا میدان راه آهن و میدان آزادی تا میدان امام حسین برای آن در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران تصریح کرد: ظرفیت LRT دو نیم برابر BRT بوده و آلایندگی آن در حد صفر است. حتی با راه اندازی این خطوط می توان حفاظ های خطوط BRT را از مسیرهای مذکور حذف کرد. هر قطار LRT سه واگن دارد که واگن وسط برق آن را تامین می کند.

سرخو با بیان اینکه این پروژه باید در قالب قراردادهای BOT انجام شود، گفت: برداشت ما این است که اگر این خطوط در مناطق مرکزی شهر راه اندازی شود علاوه بر کاهش آلایندگی شاهد افزایش رغبت مردم برای استفاده از حمل و نقل عمومی خواهیم بود.

1