عضو هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی:

کودتای ترکیه، فرصتی برای آشتی با ایرانگردی

29 ژوئیه 2016 - 11:30 dsfr.ir/eu5j2

کودتای ترکیه، فرصتی برای آشتی با ایرانگردی
aljazeera.com
ناامنی ترکیه و حضور پلیس در اماکن گردشگری

عضو هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران معتقد است هم اکنون باید از فرصت پیش آمده ناامنی کشورهای منطقه استفاده کرد و ایرانگردی را در بین مردم ترویج داد.

مسیح الله صفا در گفت و گو با تین نیوز درباره آخرین وضعیت تورهای گردشگری به ترکیه عنوان کرد: سازمان گردشگری پس از اتفاق های اخیر در ترکیه، تمام پروازهای گردشگری به این کشور را لغو کرد.

وی ادامه داد: حتی برخی از شهروندان ایرانی که در آنکارا و استانبول اشتغال دارند برای گرفتن تمدید ویزای آمریکا، از فرودگاه استانبول برگردانده شدند و تنها هواپیمای ترکیش ایر و اطلس جت اجازه تردد در فرودگاه استانبول را دارند.

صفا با اشاره به اینکه هیچ یک از ایرلاین های داخلی به ترکیه پرواز ندارند، گفت: سازمان هواپیمایی کشوری به افرادی که درخواست گرفتن بلیط به کشور ترکیه را داشته اند اجازه داده است؛ اما طبق شنیده ها برخی از این افراد را از فرودگاه باز می گرداند.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران می گوید؛ ما باید از ناامنی منطقه برای توسعه گردشگری داخلی استفاده کنیم و این موضوع فرصت مناسبی برای ترویج ایرانگردی است.

صفا با بیان اینکه دولت مردان باید فکری به حال ایرانگردی کنند، خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری بیشتر کشورها به علت ناامنی دچار رکود شده است، بلیت های کشورهای مانند ایتالیا، فرانسه، دبی، مالزی، تایلند و ... کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه اکنون تحول عظیمی در گردشگری جزیره کیش روی داده است، بیان کرد: معاونت گردشگری جزیره کیش به جای بخش خصوصی تبلیغات بسیاری برای جذب گردشگر کرده و مردم کشور می توانند در این فصل از جاذبه های گردشگری جزیره زیبای کیش استفاده کنند.

1