24 فوریه 2024 - 22:49
دبیر جوامع هتلداری شمال و شمال غرب کشور:

دخالت اتحادیه در امور هتلداری غیرقانونی است

29 ژوئیه 2016 - 11:00 dsfr.ir/q71qp

دخالت اتحادیه در امور هتلداری غیرقانونی است
armansafar.com
نمایی از اتاق یک هتل

جواد عباسی با غیرمنطقی و غیرقانونی دانستن مصوبه اخیر شورای نظارت مبنی بر دخالت اتحادیه ها در امور هتلداری، افزود: از طریق فراکسیون جامعه هتلداران، اقدامات قانونی و دیپلماتیک در جهت ابطال این مصوبه صورت خواهد گرفت.

به گزارش پایگاه خبری هتل جار، مدیرعامل جامعه هتلداران گیلان در واکنش به اقدام اخیر اتحادیه های هتلداری نسبت به شکایت از سازمان میراث فرهنگی، اظهار داشت: این اقدام توسط بخشی از جامعه هتلداران کشور انجام شده است زیرا اتحادیه ها نیز در حال حاضر عضو جامعه هتلداران ایران هستند.

جواد عباسی گفت: از بدو تولد تاسیسات گردشگری چه پیش و چه پس از انقلاب اسلامی، یک سازمان متخصص متولی امور بوده است. سازمان هایی مانند وزارت اطلاعات و جهانگردی، وزارت ارشاد و جهانگردی، سازمان ایرانگردی و در حال حاضر نیز سازمان میراث فرهنگی، همگی دستگاه های متخصصی بوده و هستند که مدیریت امور گردشگری در کشور را بر عهده دارند.

عباسی ابراز داشت: مصوبه هیات عالی نظارت یک اقدام ضد گردشگری است که به هیچ عنوان پایه حقوقی نیز ندارد؛ همچنین در تمامی قوانین مربوط به گردشگری ذکر شده که ورود اتحادیه ها و وزارت صنعت، معدن و تجارت به امور گردشگری، غیرحقوقی و غیرقانونی است.

عباسی اشاره داشت: اگر وزارت صنعت، معدن و تجارت متولی گردشگری در کشور است، سوالی که مطرح می شود این است که وظایف حاکمیتی سازمان میراث فرهنگی چیست؟

عباسی در رابطه با نقش جامعه هتلداران در بروز چنین اتفاقی اظهار داشت: اقدام جامعه هتلداران ایران در خصوص پذیرش اتحادیه ها در راستای رافت گردشگری انجام شد، ولی در حال حاضر منجر به سقوط گردشگری شده است.

دبیر جوامع هتلداری شمال و شمال غرب کشور افزود: با توجه به اینکه از 7 عضو کنونی هیات مدیره جامعه هتلداران، 3 نفر از اتحادیه های هتلداری هستند در حال حاضر جامعه هتلداران ایران قدرت اجرایی لازم برای برخورد با این موضوع را ندارد و در نتیجه سکوت این تشکل ناشی از رضایت نیست.

عباسی در پایان گفت: بزرگ ترین فراکسیون جامعه هتلداران ایران در حال تنظیم شکایتی برای ارائه به دیوان عدالت اداری جهت ابطال مصوبه هیات عالی نظارت است؛ زمانی که هیات مدیره موضع رسمی خود را اعلام نکرده، فراکسیون وظیفه خود می داند جهت احقاق حقوق واقعی جامعه گردشگری و هتلداری، اقدامات حقوقی، قانونی و دیپلماتیک را انجام دهد.

1