پخش یک برنامه برای اولین بار از «تخت جمشید»

28 ژوئیه 2016 - 19:00 dsfr.ir/6w21e

پخش یک برنامه برای اولین بار از «تخت جمشید»
ایسنا
اجرای برنامه «شب فیروزه ای» از سیمای استان فارس

برنامه «شب فیروزه ای» مکان های دیدنی، تاریخی و فرهنگی استان فارس را به تصویر می کشد و در قسمت پیشین آن، مخاطبان استانی و کشوری برای اولین بار شاهد پخش یک برنامه زنده و مستقیم تلویزیونی از تخت جمشید بودند.

در برنامه «شب فیروزه ای» سعی شده است که نقاط گردشگری در حوزه های مختلف مذهبی، ادبی، تاریخی به مردم ایران زمین بهتر و مناسب تر معرفی و فضای جذب سرمایه با هدف توسعه گردشگری استان بیشتر و بهتر ایجاد شود. این برنامه با دعوت از هنرمندان فرهیخته و بنام کشور، با رویکرد نشاط و امید اجتماعی و معرفی ظرفیت ها و توانمندی های استان فارس و بویژه شهر شیراز، هر شب ساعت 21 از شبکه فارس و پنج تهران به صورت زنده پخش می شود.

سهرابی - مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس - در حاشیه اجرای برنامه «شب فیروزه ای» در تخت جمشید، در این باره به ایسنا گفت: با توجه به این که هر استانی ظرفیت های خودش را دارد، همه کارشناسان و استادان، یک صدا اذعان دارند که صنعت گردشگری یکی از مهم ترین راه های نجات استان فارس است.

او با بیان این که امسال رسانه باید شعار سال را یکی از وظایف خود بداند، بر لزوم بازگو شدن ظرفیت استان ها تأکید و اظهار کرد: اکنون برنامه ریزی و هدف گذاری برای معرفی بیش از پیش استان فارس انجام شده است.

سهرابی شعار امسال در صدا و سیما را «حضور بیشتر در شبکه های ملی» دانست و اظهار کرد: افراد علاقه مند به گردشگری و حتی سرمایه گذاران در این عرصه باید بیش از گذشته با چنین ظرفیت هایی آشنا شوند. از طرف دیگر، تولید چنین برنامه هایی باعث می شود تا مسئولان استان هم به این فکر بیفتند که باید به عرصه گردشگری توجه بیشتری کنند. مسئولان باید با حذف کاغذبازی های اداری، سرمایه گذاری را تسهیل کنند. به عنوان مثال خشکسالی باعث تهدید کشاورزی و بیکاری در استان فارس شده است که توجه به گردشگری می تواند این معضل را در استان فارس تعدیل کند.

او ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده تصمیم داشتم برنامه «شب فیروزه ای» را علاوه بر حافظیه و سعدیه در سایر اماکن هم ضبط و پخش کنیم، اما قوانین دست و پا گیر مانع این کار شد، چرا که هر کدام از اماکن گردشگری در دست یک سازمان است و این چندگانه بودن باعث کاهش سرعت کار می شود.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس گفت: «شب فیروزه ای» بر اساس گفتمان رهبر انقلاب برنامه ریزی شده است. ظرفیت های فارس، بویژه سومین حرم اهل بیت (علیهم السلام) تاج افتخاری است که رهبری معظم به فارس اهدا کرده اند و از این مکان به خاطر جذابیت و موقعیت تاریخی آن، استفاده و ظرفیت های استان انعکاس داده شد.

او همچنین یادآوری کرد: این برنامه تا کنون 23 شب از آنتن های شبکه های پنج و فارس سیما پخش شده که سیگنال های این 2 شبکه علاوه بر شبکه های دیجیتال، از طریق ماهواره در تمام جهان قابل دریافت است.

به گزارش ایسنا، برنامه «شب فیروزه ای» به تهیه کنندگی عباس روزی طلب و اجرای محسن آزادی و علی معصومی هر شب ساعت 21 از شبکه فارس و پنج تهران به صورت زنده پخش می شود.

1