مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران:

آتش سوزی در مراتع کلاردشت ادامه دارد

2 ژوئیه 2015 - 15:30 dsfr.ir/if4xz

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مازندران از اطفای حریق در پناهگاه حیات وحش دودانگه و چهاردانگه در نزدیکی ساری خبر داد و در مورد آتش سوزی منطقه کلاردشت گفت: این آتش سوزی در مراتع رخ داده و علت آن به احتمال زیاد خشکسالی است.

ناصر مهردادی در مورد آتش سوزی های روز چهارشنبه 10 تیرماه استان مازندران گفت: آتش سوزی نزدیک به شهر ساری در ارتفاع 2150 متری و در مرز بین منطقه آزاد و پناهگاه حیات وحش دودانگه و چهاردانگه رخ داد که خوشبختانه با وجود آنکه منطقه صعب العبور بوده است، نیروهای ما به موقع حضور پیدا کرده و آتش را مهار کرده اند.

وی ادامه داد: در این آتش سوزی تنها مقداری درختچه سوخته و درختی آسیب ندیده است. مقدار  اراضی آسیب دیده نیز نزدیک به 2 هکتار است. این آتش سوزی احتمالا با افروختن آتش توسط افراد برای اموری همچون درست کردن چای آغاز شده و به دلیل خشکسالی و گرمای زیاد گسترش پیدا کرده است.

مهردادی در مورد آتش سوزی منطقه کلاردشت نیز، افزود: این آتش سوزی به طور دقیق در بالادست رودبارک در منطقه ای مرتعی و نه جنگلی، رخ داده است. این آتش سوزی نیز به دلیل خشکسالی زیاد گسترش پیدا کرده و نیروها در حال اطفا حریق هستند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایلنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1