به نفع توریست ها به ضرر ایرلاین ها

چراغ سبز سازمان هواپیمایی به ایرلاین های خارجی

25 ژوئیه 2016 - 13:30 dsfr.ir/lb0ln

چراغ سبز سازمان هواپیمایی به ایرلاین های خارجی
airliners.net
هواپیمای شرکت ترکیش ایرلاین

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها و شرکت های هوانوردی سازمان هواپیمایی، خبر از آن داده که برخی از توریست ها تنها با ایرلاین های خاص پرواز می کنند و از این رو برای چگونگی ورودشان به ایران شرط هایی دارند.

حمایت از سرمایه گذاران داخلی در عرصه هوانوردی کشور و کمک به تقویت ایرلاین های فعال ایرانی یکی از اصلی ترین اهداف سازمان هواپیمایی در طول سال های گذشته بوده که نتیجه آن کاهش فضای پرواز بسیاری از ایرلاین های خارجی در مسیرهای داخلی و بین المللی بوده است. موضوعی که شاید در آینده نزدیک با تغییراتی همراه شود.

بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی ایرانی ها در طول سال رقمی نزدیک به 4 میلیارد دلار بلیت هواپیما از ایرلاین های خارجی و به طور خاص شرکت های هواپیمایی منطقه خاورمیانه خرید می کنند.

مبلغ بزرگی که برای سنجش آن فقط کافی است با رقم 11 میلیارد دلاری خرید ایران از ایرباس برای 118 فروند هواپیمای نو مقایسه شود. این رقم گزاف با وجود شرایطی به وجود آمده که در طول سال های گذشته بر صنعت هوانوردی ایران حاکم بوده است.

سازمان هواپیمایی تلاش کرده برای از بین نرفتن بازارا شرکت های هواپیمایی ایرانی برخی از پروازها در مسیرهای بین المللی را تنها با این ایرلاین ها پیگیری کند تا شرکت های خارجی در این حوزه جولان ندهند. این سیاست که اجرای آن به دلیل محدودیت ناوگان هوایی کشور بسیار دشوار است، حالا با یک ابهام دیگر روبه رو شده و آن بحث ورود توریست ها به ایران است.

مرتضی دهقان - مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها و شرکت های هوانوردی سازمان هواپیمایی - خبر از آن داده که برخی از توریست ها تنها با ایرلاین های خاص پرواز می کنند و از این رو برای چگونگی ورودشان به ایران شرط هایی دارند.

از این رو سازمان هواپیمایی به منظور این که اولویت افزایش ورود توریست به ایران را پیگیری کند، در برخی حوزه ها اجازه آن را خواهد داد که با کمک به آژانس ها و کاهش حساسیت ها شرایط را در این حوزه فراهم کند.

هرچند هنوز این سازمان به طور دقیق درباره ی چگونگی شرایط این تغییر سیاستی سخنی نگفته، اما به نظر می رسد با این شرایط قدری اوضاع ایرلاین های خارجی در این حوزه بهبود یافته و در دوگانه حمایت از ایرلاین ها یا افزایش توریست سازمان هواپیمایی افزایش تعداد گردشگران را در دستور کار خود قرار دهند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1