12 دسامبر 2019 - 04:23

آمادگی تاسیسات گردشگری خراسان رضوی برای رویداد مشهد 2017

25 ژوئیه 2016 - 12:00 dsfr.ir/sd7d2

آمادگی تاسیسات گردشگری خراسان رضوی برای رویداد مشهد 2017
darvishihotel.com
هتل درویشی مشهد

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از آمادگی تاسیسات گردشگری این استان اعم از واحدهای اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی و مجتمع های گردشگری برای رویداد مشهد 2017 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، سید جواد موسوی با اعلام این خبر افزود: رویداد مشهد 2017 یکی از مهمترین رویداد های فرهنگی در دنیاست که به زودی در مشهد اجرایی می شود و بر همین اساس تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد مهم فرهنگی در مشهد اندیشیده شده و این اداره کل آمادگی کامل در این خصوص را دارد.

وی افزود: در همین ارتباط و در آستانه فرا رسیدن موج دوم سفرهای تابستانی طرح ویژه تشدید نظارت بر تاسیسات گردشگری استان را آغاز که این طرح با همکاری اتحادیه واحد های اقامتی استان با هدف ارتقای خدمات به مسافران تابستانی و افزایش نظارت و رسیدگی به روند ارائه خدمات اجرا می شود.

وی افزود: از ابتدای تابستان امسال تاکنون در پی 741 بازدید نظارتی از واحدهای اقامتی استان، 199 مورد تذکر و اخطار برای این واحدها صادر شده است. وی ادامه داد: در اجرای این طرح 65 بازرس مشترک با اتحادیه های واحدهای اقامتی، نظارت بر واحدهای مزبور را انجام می دهند.

موسوی گفت: میانگین اقامت در واحدهای اقامتی این استان طی تیر ماه امسال بیش از 60 درصد بوده است که در این راستا 56 درصد ظرفیت هتل ها، 55 درصد ظرفیت هتل آپارتمان ها و 70 درصد ظرفیت مهمانپذیرهای استان تکمیل شده است.

وی افزود: همچنین درصد تکمیل ظرفیت خانه های مسافر در این مدت 72 درصد، کمپ اقامتی 27 درصد، مدارس آماده سازی شده 12 درصد و مهمانسراهای دولتی 28 درصد بوده است.

موسوی با بیان اینکه بیشترین میزان اقامت با 21 درصد متعلق به هتل ها می باشد، خاطرنشان کرد: در مجموع 2 میلیون و 756 هزار و 131 نفر اقامت در تیر ماه ثبت شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 17 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1