1 مارس 2024 - 12:28

هتل آپادانا شیراز احیاء شد

25 ژوئیه 2016 - 08:00 dsfr.ir/g90lj

هتل آپادانا شیراز احیاء شد
صابتا
مراسم افتتاح هتل آپادانای شیراز

صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن و بناهای تاریخی و فرهنگی، هتل آپادانا تخت جمشید شیراز را به چرخه گردشگری کشور بازگرداند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صندوق احیاء (صابتا) این بنا پیرو برخی اقدامات غیراصولی دولت نهم به یک شرکت خصوصی واگذار و آن شرکت نیز این هتل را به شخصی حقیقی واگذار کرده بود که به صورت غیراصولی و غیرحرفه ای نگهداری و سبب تخریب و وارد آمدن خسارت های سنگینی به این بنا شده بود.

هتل آپادانا با تلاش صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و همکاری اداره کل میراث فرهنگی و تلاش جدی جامعه هتلداران استان فارس در مدت 9 ماه مرمت و بازسازی شد.

هتل آپادانا، پاییز پارسال از طریق مزایده برگزار شده صندوق احیاء، به جامعه هتلداران استان فارس واگذار و از امروز وارد چرخه بهره وری گردشگری کشور شد.

این هتل به دلیل قرار گرفتن در حریم درجه یک تخت جمشید از جمله بناهای منحصر به فرد گردشگری محسوب می شود. این هتل تا سال 1357 فعال بود و بعد از انقلاب تعطیل شد و در دهه هفتاد به تملک سازمان میراث فرهنگی درآمد. صندوق احیا با مرمت و بهره برداری از آن را آغاز کرد. این هتل دارای 17 اتاق است و در جنب تخت جمشید قرار دارد.

هتل آپادانا دارای مصالحی همرنگ مجموعه و یک طبقه است. جامعه هتلداران فارس تحت نظر صندوق احیا وظیفه مرمت این بنا را داشته اند.

مجموعه هتل آپادانا با مساحت 1700 متر مربع دارای 17 اتاق اقامتی و همینطور سالن پذیرایی مجلل برای میزبانی از گردشگران است.

1