21 فوریه 2024 - 14:50
رئیس جامعه هتلداران استان فارس:

خانه مسافرها باید به حاشیه شهرها منتقل شوند

23 ژوئیه 2016 - 18:10 dsfr.ir/zy4kf

خانه مسافرها باید به حاشیه شهرها منتقل شوند
ایران بوکینگ
مجتمع اقامتی مرضیه بابلسر

رشد بی ضابطه و قارچ گونه خانه مسافرها در مراکز شهر و مجاورت هتل ها مهم ترین عامل رکود هتلداری است، لذا برای نجات صنعت هتلداری، خانه مسافرها باید به شهرک های اطراف شهر منتقل شوند.

"حسن سیادتان"

رئیس جامعه هتلداران استان فارس ضمن انتقاد شدید از رشد بی ضابطه خانه مسافرها در سراسر کشور، قرار گرفتن این خانه ها در کنار هتل ها را به عنوان مهم ترین عامل رکود صنعت هتلداری کشور معرفی کرد.

رئیس جامعه هتلداران استان فارس با انتقاد از رشد قارچ گونه خانه مسافرها افزود: خانه های استیجاری و خانه مسافرها که با قیمتی نازل در اختیار مسافران قرار می گیرد سبب کسادی بازار هتل ها و عدم تمایل سرمایه گذار به ساخت هتل می شود.

حسن سیادتان با بیان اینکه تاکنون 35 خانه مسافر در شیراز پروانه بهره برداری گرفته اند، خاطرنشان کرد: با وجود قرار دادن سامانه ای برای ثبت نام این خانه مسافرها و ساماندهی آن ها اما این موضوع تاکنون موفق نبوده و خانه مسافرها در شیراز همچنان بی ضابطه رشد می کنند.

وی تصریح کرد: قرار گرفتن خانه مسافرها در مرکز شهر در کنار هتل ها سبب کسادی بازار هتلداران می شود در صورتی که بهتر است خانه مسافرها به شهرک های اطراف شهر منتقل شود.

حسن سیادتان با اشاره به اینکه ضریب اشغال هتل های استان فارس در حال حضر 30 درصد است، اظهار داشت: سفر در ایران به دلیل مسائل و شرایط اقتصادی کمرنگ شده و این امر در کنار معضل خانه مسافرها سبب کاهش تقاضا برای اقامت در هتل شده است.

وی با اشاره به تخفیف 10 تا 30 درصدی هتل های استان فارس در ایام تابستان گفت: هتلداران و سرمایه گذاران استان فارس برای جذب گردشگر در ایام مختلف سال اقدام به ارائه تخفیف می کند اما این امر نیز تاکنون تاثیر چندانی در رونق هتل ها نداشته است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « هتل جار » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1