معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی:

غذاهای محلی را در منوی رستوران ها قرار دهیم

23 ژوئیه 2016 - 10:30 dsfr.ir/nh5b7

غذاهای محلی را در منوی رستوران ها قرار دهیم
حمید ضیایی پرور
جشنواره سفره ايرانی فرهنگ گردشگری در رامسر

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، با اشاره به اینکه غذاهای محلی به عنوان یکی از جذابیت های گردشگری در دنیا محسوب می شود، از اضافه شدن غذاهای محلی ایرانی در فهرست غذاهای رستوران ها و واحدهای پذیرایی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی مازندران، مرتضی رحمانی در بازدید از جشنواره منطقه یک سفره ایرانی با عنوان «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» در رامسر، افزود: غذاهای محلی موضوع جدی و مهم در رونق و جذب گردشگران در کشورهای دنیا به شمار می رود.

وی با اشاره به برخورداری کشور از غذاهای محلی متنوع، گفت که از این ظرفیت و فرصت بی نظیر برای جذب گردشگران خارجی استفاده می شود. معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی افزود: هم اکنون در کشورهای دنیا از غذاهای محلی به عنوان یکی از بخش های جذاب برای جذب گردشگران استفاده و درآمدهای خوبی در این زمینه کسب می شود.

وی استان های شمال کشور را برخوردار از تنوع غذاهای محلی نام برد و افزود: فرهنگ غذا در شمال کشور بسیار غنی است و باید از این داشته های خوراکی برای رونق بیشتر صنعت گردشگری در این خطه استفاده شود.

رحمانی ادامه داد: جشنواره سفره ایرانی با هدف جریان سازی عمومی برای توجه به غذای ایرانی و محلی و ایجاد تغیر در کیفیت و خدمات رستوران ها در هشت منطقه برگزار می شود که جشنواره منطقه یک به میزبانی مازندران در حال برگزاری است.

جشنواره های «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» متناسب با شرایط فرهنگی و اقلیمی 8 منطقه کشور در دستور کار قرار گرفت و مازندران میزبان جشنواره منطقه یک با حضور استان های گیلان، قزوین، گلستان است.

گفتنی است؛ این جشنواره از 30 تیر 95 در رامسر آغاز شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1