5 ژوئن 2020 - 06:19
مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:

پرطرفدارترین غذاهای محلی 4 استان در رامسر معرفی می شوند

22 ژوئیه 2016 - 03:10 dsfr.ir/gb8ha

پرطرفدارترین غذاهای محلی 4 استان در رامسر معرفی می شوند
حمید ضیایی پرور
غذاهای محلی و رستورانی در جشنواره سفره ایرانی - رامسر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: پرطرفدارترین غذاهای محلی استان های مازندران، گیلان، قزوین و گلستان در رامسر معرفی می شوند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، دلاور بزرگ نیا در مراسم آغاز به کار جشنواره سفره ایرانی در رامسر با بیان اینکه جشنواره سفره ایرانی نگاه جدیدی در میزبانی از مسافران است، افزود: جشنواره سفره ایرانی آغاز قدم هایی است تا شادی و نشاط را برای شهروندان به ارمغان بیاورد.

وی با اشاره به اینکه توجه به فرهنگ بومی، معماری و گویش محلی در این جشنواره دارای اهمیت است، اظهار کرد: باید در زمینه غذا که یکی از عوامل جذب گردشگر است بازبینی صورت گرفته و بسته هایی برای جذب گردشگران تهیه شود. بسته های گردشگری غذایی باید قابلیت ارائه به هر قوم و منطقه ای را داشته باشد. اگرچه استان گیلان در زمینه غذا پیشتاز است اما مازندران نیز در حال تجربه صنعت پذیرایی است تا بتوانیم به استانداردها برسیم.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران، غذاهای محلی را از جاذبه های مورد توجه گردشگران اعلام کرد و گفت: مازندران یکی از هشت منطقه کشوری در میزبانی از جشنواره سفره ایرانی است.

وی با بیان اینکه در منطقه یک سفره ایرانی استان های گیلان، مازندران، گلستان و قزوین حضور دارند، افزود: رامسر به دلیل اینکه پرمخاطب ترین شهر برای گردشگران داخلی و خارجی است در رونق اقتصادی منطقه نیز می تواند مهم تلقی شود.

بزرگ نیا با اشاره به اینکه 34 غرفه در سالن نمایشگاه دایر بوده که 30 غرفه مختص صنایع وابسته و چهار غرفه نیز استانی است، ادامه داد: در فضای باز جشنواره 50 غرفه به رستوران های خوشنام چهار استان اختصاص داده شده است که هر استان سه غذای اصلی، سه پیش غذا، سه دسر، سه نوشیدنی و سه دم نوش خاص استان خود را به نمایش گذاشته اند.

وی با اعلام اینکه در پایان جشنواره، سه داور ملی و دو داور محلی از هر استان آشپز و سرآشپز برتر را انتخاب خواهند کرد، عنوان کرد: با نظرسنجی مردمی نیز پرطرفدارترین غذاهای محلی در لیست غذای رستوران های استان جای خواهد گرفت تا علاوه بر ارزش آفرینی اقتصادی غذاهای محلی هر استان به مردم معرفی شود.

بزرگ نیا، برنامه های اجرایی در این جشنواره را اجرای موسیقی محلی، معرفی آئین و رسوم بومی غذاهای محلی و طبخ نان جهت هر چه بهتر برگزار کردن این جشنواره نام برد و به برند سازی غذاهای محلی استان ها جهت حفظ فرهنگ و آئین های بومی تاکید کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1