17 اکتبر 2019 - 09:01

جام زرین کلاردشت به موزه ملی ایران برگشت

21 ژوئیه 2016 - 10:00 dsfr.ir/5j3p8

جام زرین کلاردشت به موزه ملی ایران برگشت
ایسنا
شیر کلاردشت در موزه ملی ایران

سرپرست امور نمایشگاه های موزه ملی ایران از بازگرداندن «جام زرین کلاردشت» که به منظور برگزاری نمایشگاه تک اثر در شهرهای ساری و کلاردشت به استان مازندران رفته بود به موزه ملی ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی موزه ی ملی ایران، «جام زرین «کلاردشت» نخست به مناسبت بزرگداشت هفته میراث فرهنگی از سوم خرداد سال جاری به مدت یک ماه در موزه ساری که در عمارت «کلبادی» مستقر است، به نمایش درآمد و پس از آن از هفدهم تیرماه به مدت یک هفته نیز در منطقه ی کلاردشت در سالن اجتماعات ساختمان آموزش و پرورش به نمایش گذاشته شد.

برگزاری این دو نمایشگاه با استقبال مردم مازندران همراه بود و طبق اعلام برگزار کنندگانش، برگزاری نمایشگاه های موزه ای می تواند در رشد علاقمندی به مواریث فرهنگی و تقویت خودآگاهی و احیای فرهنگ های بومی و محلی نقش مهمی ایفا کند.

جبرئیل نوکنده، مدیرکل موزه ملی ایران، پس از بازگشت این اثر ارزشمند اعلام کرد: حمایت از برگزاری چنین نمایشگاه های موفق استانی از برنامه های آینده ی موزه ی مادر ایران است.

ایسنا

در برنامه اختتامیه این نمایشگاه در کلاردشت، تمبر یادبود جام زرین «کلارشت» با حضور فرماندار شهرستان کلاردشت، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران، مدیرکل پست و سایر مقامات این استان و با حضور پرشور مردم رونمایی و ابطال شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1