1 ژوئن 2020 - 02:10

رییس جمهور عراق از نقش ایران در ثبت آثار کشورش در میراث جهانی تشکر کرد

21 ژوئیه 2016 - 09:30 dsfr.ir/ld3ho

رییس جمهور عراق از نقش ایران در ثبت آثار کشورش در میراث جهانی تشکر کرد
shia-news.com
از شهر تاریخی «اور» به عنوان زادگاه حضرت ابراهیم نام برده می شود.

رییس جمهور عراق روز چهارشنبه در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد از نقش و حمایت ایران در ثبت آثار تاریخی و طبیعی عراق در فهرست میراث جهانی تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه ای اعلام کرد که 'فواد معصوم' در دیدار با 'حسن دانایی فر' در بغداد از نقش جمهوری اسلامی ایران و ترکیه و دیگر کشورهای دوست در ثبت مناطق تالاب های آبی معروف به الاهوار و آثار تاریخی عراق در میراث جهانی تشکر و تقدیر کرد.

معصوم در این دیدار همچنین خواستار بهره گیری از تجارب ایران در زمینه های کشاورزی، صنعتی، بانکی و زیست محیطی شد و بر تسریع در لایروبی شط العرب و آب های منطقه ای عراق از پس مانده های جنگی و قایق های شکسته و فعال کردن بخش گردشگری و تجاری بین دو کشور شد.

حسن دانایی فر نیز در این دیدار آزادی فلوجه را به رییس جمهور عراق تبریک گفت و از آمادگی ایران برای گسترش همکاری اقتصادی و تجاری با عراق خبر داد و بار دیگر بر حمایت از ملت عراق در جنگ علیه تروریسم تاکید کرد.

سازمان آموزش، علم و فرهنگ یونسکو یکشنبه گذشته با موافقت اکثر اعضا از جمله جمهوری اسلامی ایران با ثبت پنج تالاب آبی و سه شهر تاریخی عراق در فهرست میراث جهانی موافقت کرد.

عراق ثبت این آثار تاریخی و طبیعی در میراث جهانی را در برهه ای که گروه تروریستی داعش می کوشد آثار تاریخی و طبیعی این کشور را ویران کند، پیروزی بزرگی دانسته و جشن های ویژه در استان های ذیقار و میسان که اغلب این آثار واقع شده، برگزار شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1