سفر انفرادی به ترکیه مجاز است؟

20 ژوئیه 2016 - 18:30 dsfr.ir/qy7sf

سفر انفرادی به ترکیه مجاز است؟
نصرنیوز
ترمینال اتوبوسرانی تبریز

در شرایطی که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از زمان کودتای نافرجام در ترکیه تا امروز اعلام کرده مسافرت به این کشور ممنوع است، رییس اتحادیه تعاونی مسافربری کشور از ادامه سفرهای زمینی به مقصد ترکیه خبر می دهد.

احمدرضا عامری در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت سفرهای زمینی به ترکیه، اظهار کرد: پس از اتفاقات سیاسی اخیر در ترکیه تنها یک روز مرز زمینی میان دو کشور بسته شد که این مساله به توقف حرکت اتوبوس ها انجامید.

به گفته وی، پس از بازگشایی دوباره مرزها حرکت اتوبوس ها به حالت عادی بازگشت و در حال حاضر نیز این تردد ادامه دارد.

رییس اتحادیه تعاونی مسافربری کشور درباره چگونگی سرویس دهی به مسافران ترکیه نیز گفت: در داخل ساختار اتحادیه چند شرکت فعال هستند که به مقصد شهرهای مختلف این کشور سرویس دهی می کنند و اتوبوس های برنامه ای به مقصد ترکیه از شهرهای ایران فعال هستند.

تداوم سفرهای زمینی به ترکیه در حالی اتفاق افتاده که سازمان میراث فرهنگی در چند مرحله مختلف در طول روزهای گذشته رسما اعلام کرده است که ادامه سفر به ترکیه تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود.

هرچند تاکید این سازمان در توقف تورهای مسافربری است، اما با توجه به این که براساس قاعده امنیت سفر با تور بیشتر از سفر انفرادی و امنیت سفر هوایی بیش از سفر زمینی است، شاید در صورتی که دلیل توقف سفرها حفظ امنیت مسافران ایرانی باشد، این موضوع در حال حاضر رعایت نمی شود.

سازمان هواپیمایی کشوری چند روز قبل رسما اعلام کرد که مجوز انجام پرواز به ترکیه صادر شده، اما با توجه به این که سازمان میراث فرهنگی اجازه سفر ایرانی ها را صادر نمی کند این برنامه های پروازی نیز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

ارتش ترکیه در کودتایی نافرجام در نخستین ساعات بامداد روز شنبه شرایط سیاسی و اقتصادی این کشور را بر هم ریخت که این موضوع باعث متوقف شدن سفرهای برنامه ای از سوی شهروندان ایرانی به مقصد این کشور شد.

دیدگاه ها

  • ناشناس 20 ژوئیه 2016 - 19:01

    سفر گردشگری به ترکیه علاوه بر خطر و ناامنی باید هم از زمینی و هم از هوائی ممنوع شود تا ترکیه که توریست اسرائیلی و غیر مسلمان را می لیسد ادب شود و به ایرانی که بیش از دیگران هزینه می کند احترام ویژه قائل شود این مامورین ترک نفهم که تا دیروز باج می گرفتند اکنون ادعای بزرگی می کنند و گستاخانه به کشور و مردم ایران توهین می کنند و تخمه دست مسافر را پرت می کنند و سعی می کنند به بهانه واهی دستگیر و آزار و اذیت حتی جسمی و جنسی کنند که شرم آور است لعنت بر کسی که تا ادب شدن ترک ها مثل اعراب به ترکیه بیاید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1