گردشگری خانوارها به برنامه ریزی اقتصادی نیاز دارد

20 ژوئیه 2016 - 12:40 dsfr.ir/n45bn

گردشگری خانوارها به برنامه ریزی اقتصادی نیاز دارد
میثم رودکی / دنیای سفر
یک گروه طبیعتگرد در حال برپایی چادر

خانوارها برای سفرهای گردشگری به برنامه ریزی اقتصادی نیاز دارند و با توجه به تنوع محیط های گردشگری در ایران همه خانوارها می توانند با هر بودجه ای به محیطهای گردشگری بروند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ خانم نرگس روحانی کارشناس ارشد محیط زیست و گردشگری طبیعی در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت: کسانی که به گردشگری می روند باید حداقل ابزارهای لازم برای پخت و پز ایمن را همراه داشته باشند و بردن مواد غذایی و همچنین آب لازم است و باید از امکانات گردشگری هم مطمئن باشند.

وی افزود: گردشگری به معنی ایجاد ارتباط با محیط های طبیعی و عرصه های جنگلی و دیگر محیط های گردشگری است و باید با حداکثر احترام با پدیده های طبیعی رفتار کنیم تا آنها نیز انرژی مثبت را در اختیار ما قرار دهند و در بازسازی ظرفیت های ذهنی و فکری و اندیشه انسانها نقش آفرینی کنند.

خانم روحانی گفت: ساکنان شهرها به ویژه کلانشهرها از جمله تهران نیاز دارند که در طول هفته و حداکثر در پایان هفته برای اینکه از خستگی های ذهنی و مشکلات شهری رهایی یابند به دامن طبیعت پناه ببرند و هر اندازه که ما با متغیرهای محیط طبیعی با مهربانی و محبت رفتار کنیم متناسب با ان نیز از انرژی های مثبت و بازخوردهای سازنده آن برخوردار خواهیم شد.

وی افزود: شهروندان می توانند به عنوان حافظان منابع طبیعی اگر مشاهده کردند که تغییر کاربری و غارت منابع طبیعی صورت می گیرد عکسبرداری کنند و با نشر آن در محیط های مختلف با این غارتگران به مقابله برخیزند و مسئولان را در برخورد با این خاطیان یاری کنند.

این کارشناس محیط زیست افزود: متاسفانه گاهی با حضور در عرصه های طبیعی مشاهده می کنیم که عده ای فرصت طلب برای ساخت بناهای بسیار بلند اقدام می کنند که باعث تخریب محیط زیست می شود و متاسفانه در اطراف تهران و بویژه در شهرستان دماوند موارد زیادی مشاهده می شود و زباله های زیادی در سواحل رودخانه ها و عرصه های طبیعی ریخته می شود که به هیچ وجه متناسب با مهربانیهای طبیعت با ما نیست.

بنابراین گزارش آقای امیری کارشناس گردشگری روستایی هم گفت: روستاهای ایران در محیط های کویری، کوهستانی و جنگلی همواره از عرصه های بکر گردشگری محسوب می شود و شهروندان و خانوارها با حداقل هزینه می توانند در این محیط ها حضور یابند.

وی پیشنهاد کرد: شهروندان حتما در گردشگری روستایی، چادر تهیه کنند و همراه داشتن مقداری مواد غذایی تا رسیدن به مقصد هم ضروری است و مطمئن باشند که هموطنان در مناطق روستایی از حضور گردشگران به خوبی و با مهربانی استقبال می کنند و امیدواریم گردشگری روستایی بتواند در رونق اقتصادی این مناطق موثر باشد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1