29 می 2020 - 12:15

گردشگری ورودی ایران از کودتای ترکیه متاثر نمی شود

18 ژوئیه 2016 - 12:00 dsfr.ir/ax1ab

گردشگری ورودی ایران از کودتای ترکیه متاثر نمی شود
saat24.com
پروازهای فرودگاه امام خمینی به تركيه كنسل شد.

کودتای ترکیه و تعلیق پروازهای فرودگاه استانبول روی ورود گردشگران خارجی به ایران فعلا تاثیر جدی نداشته است.

رئیس جامعه تورگردانان ایران با اظهار عدم نگرانی از تاثیر کودتای نافرجام ترکیه بر تعداد گردشگران وارد شده به ایران به «ایسنا» گفت: «کودتا تاثیر جدی بر ورود گردشگران خارجی به ایران نداشته است.»

این در حالی است که فرودگاه آتاتورک استانبول، ایستگاه موقت گردشگرانی است که مقصد نهایی شان ایران است. تحریم های هوایی چند دهه اخیر، بسیاری از گردشگران را بر آن داشته تا هنگام سفر به ایران از شرکت های هواپیمایی خارجی استفاده کنند؛ پروازهایی که گاه توقف هایی چندساعته در فرودگاه آتاتورک دارند یا هواپیمایشان در همین محل تعویض می شود.

حالا کودتایی که کمتر از یک روز در ترکیه اتفاق افتاد و فرودگاه بین المللی آتاتورک را برای ساعاتی به حالت تعلیق درآورد، برنامه تمام این مسافران و گردشگران را برای چند روز مختل کرده است. ابراهیم پورفرج در این باره افزود: «تابستان، فصل ورود گردشگران خارجی به ایران نیست. تعداد گروه های مسافر هم آن قدر زیاد نیست که اوضاع ترکیه برنامه سفر آن ها را با چالش جدی مواجه کند. البته اگر این اتفاق دو ماه آینده رخ می داد، بیشتر تورهای گردشگری ایران با مشکل مواجه می شدند، چون بسیاری از اروپایی ها و آمریکایی ها پیش از ورود به ایران، توقفی در فرودگاه استانبول دارند.»

وی در ادامه بیان کرد: «اوضاع فعلی ترکیه در برنامه ریزی آینده تورهای ورودی ایران در صورتی موثر است که گردشگران پروازهای مستقیم ایرانی، خارجی یا کشور دیگری را برای توقف کوتاه مدت خود انتخاب کنند. خوشبختانه درحال حاضر شرکت های هواپیمایی کشورهای فرانسه، آلمان و ایتالیا پروازهای مستقیم به ایران را برقرار کرده اند و اگر ناامنی در ترکیه ادامه داشته باشد، گزینه های جایگزین برای ورود گردشگران خارجی به ایران وجود دارد.»

پورفرج در اشاره به برخی مشکلات محتمل یادآور شد: «ممکن است با تعلیق پرواز شرکت های ترک که شمار زیادی از گردشگران ایران را پوشش می دهند، با مشکلاتی رو به رو شویم ولی تاثیرگذاری آن جدی نخواهد بود.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1