ایران مقصدی امن و آرام برای گردشگران خارجی

13 ژوئیه 2016 - 10:30 dsfr.ir/lc2hx

ایران مقصدی امن و آرام برای گردشگران خارجی
عاطفه قربانی
گردشگران خارجی در شهر اصفهان

یک رسانه شنیداری فرانسه، ایران را مقصدی امن و مطمئن برای سفر گردشگران معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، تارنمای این رادیو در گزارشی با عنوان «هجوم گردشگران به سمت ایران»، تحول صنایع ایرانی پس از توافق هسته ای و به ویژه رشد و توسعه صنعت گردشگری را مورد بررسی قرار داد.

بر اساس گزارش رادیو «فرانس انفو»، صنعت گردشگری در ایران با وجود مراکز دیدنی چون تخت جمشید که در یونسکو به ثبت رسیده و نیز شهرهایی چون شیراز، بازاری قابل توسعه است. ایران کشوری امن با مردمی میهمان نواز و کنجکاو است. در ادامه این گزارش قید شده است: «صنعت توریسم از جمله صنایع خوش آتیه در ایران است. این کشور میراث فرهنگی منحصربه فردی در اختیار دارد. البته با توجه به قرار گرفتن نام ایران در فهرست مقاصد گردشگری آژانس ها، تسهیل روند اخذ ویزا یک ضرورت است.»

مدیر آژانس مسافرتی «ناسیونال تور» در شهر رن فرانسه، در این باره گفت: «ما امروز از رسانه برای معرفی و یادآوری ایران که از سال ها پیش شناخته شده است، استفاده می کنیم.» تیری اوالار افزود: «مسلما ایران مقصدی در حال تحول است و واضح است که مشتریان ما، به دنبال جایی برای گذراندن تعطیلات نیستند. آنها همانند انبوه گردشگران نیستند و حقیقتا چیزی اصیل و منحصربه فرد را جست وجو می کنند.»

رادیو فرانس انفو با اشاره به این نکته که تصویری که از ایران در فرانسه وجود دارد چندان خوب نیست، نظر اوالار را پس از یک هفته اقامت در ایران پرسید. وی در پاسخ به این پرسش گفت: «دیدگاه من در این سفر تغییر کرد. وقتی اینجا هستیم متوجه می شویم که واقعیت این سرزمین بسیار دورتر از تصویری است که در این سال ها در ذهن داشته ایم. این مساله بی انصافانه و مایه تاسف است.»

اوالار در ادامه خاطرنشان کرد: «گردشگران در ایران زیاد نیستند. مردم از دیدن ما خوشحال می شوند و در چارچوب قواعدشان آماده گفت و گو و تبادل نظر با گردشگران هستند. به نظر من ایران در مقایسه با سایر کشورها بسیار بسیار بسیار آرام و از منظر تاریخ و آینده کشوری مطمئن است.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1