دبیر علمی کنفرانس کیفیت خدمات در گردشگری:

ارزش واقعی گردشگری، درک متقابل مردم دنیا از یکدیگر است

11 ژوئیه 2016 - 16:00 dsfr.ir/du1wt

ارزش واقعی گردشگری، درک متقابل مردم دنیا از یکدیگر است
ایرنا
جعفر جعفری دبیر علمی کنفرانس کیفیت خدمات در گردشگری و مهمان نوازی

دبیر علمی کنفرانس کیفیت خدمات در گردشگری و مهمان نوازی گفت: درک و شناخت مردم دنیا نسبت به یکدیگر، ارزش واقعی گردشگری است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، جعفر جعفری یکشنبه شب در نشست خبری کنفرانس کیفیت خدمات در گردشگری و مهمان نوازی در اتاق بازرگانی اصفهان، افزود: گردشگری موجب آگاهی مردم دنیا از فرهنگ ملت ها و برقراری صلح و آرامش می شود. وی، تقویت اقتصاد ملی و درآمدزایی را از دیگر مزایای گردشگری بیان کرد و افزود: خوشبختانه در کشور رویکرد خوبی نسبت به صنعت گردشگری و جذب گردشگران خارجی بوجود آمده است.

دبیر علمی کنفرانس کیفیت خدمات در گردشگری و مهمان نوازی با اشاره به اینکه افزایش شمار گردشگران خارجی ارتباط مستقیمی با سطح کیفی خدمات میزبان دارد، تصریح کرد: اگر در ارائه خدمات، کیفیت مد نظر نباشد صنعت گردشگری تضعیف می شود. وی با بیان اینکه ماندگاری گردشگر به سطح کیفی خدمات گردشگری بستگی دارد، افزود: برای آگاهی از نقاط ضعف و نقاط مثبت صنعت گردشگری جهت ارتقای سطح کیفی خدمات، به تبادل نظر با کارشناسان بین اللملی در این حوزه نیاز داریم.

جعفری با اشاره به رو به رشد بودن صنعت گردشگری کشور، گفت: گرچه در سه سال گذشته، صنعت گردشگری کشور تقویت شده و رشد کرده است اما برای ارتقای سطح صنعت گردشگری کشور باید تلاش کنیم. وی از جوانان به عنوان پشتوانه های صنعت گردشگری کشور نامبرد و افزود: وظیفه فعالان و دست اندرکاران صنعت گردشگری است که با پرورش جوانان علاقه مند به فعالیت در این صنعت، آینده درخشانی برای گردشگری کشور ترسیم کنند.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس کیفیت خدمات در گردشگری و مهمان نوازی در اصفهان گفت: این کنفرانس، جوانان را مورد توجه قرار داده است و با دعوت از 150 دانشجوی داخلی و خارجی برای شرکت در این کنفرانس، زمینه ارتقای سطح آگاهی آنها از صنعت گردشگری را فراهم کرده است.

دبیر علمی کنفرانس کیفیت خدمات در گردشگری و مهمان نوازی از ایرانی های فعال در صنعت گردشگری مقیم خارج کشور به عنوان سرمایه های فکری صنعت گردشگری ایران نامبرد و افزود: این سرمایه های فکری از تجربیات خوبی در صنعت گردشگری برخوردارند و می توانند به پیشرفت گردشگری ایران کمک کنند لذا از آنها نیز برای شرکت در کنفرانس یاد شده، دعوت شده است. وی در ادامه با بیان اینکه صنعت گردشگری در آینده در دست آقایان باقی نخواهد ماند، گفت: در سالهای گذشته مردسالاری در این صنعت حاکم بود اما در سال های اخیر این نگرش به شدت تغییر یافته است و مدیریت صنعت گردشگری در آینده از آن خانم ها خواهد بود.

جعفری با اشاره به اینکه 70 درصد دانشجویان رشته های مربوط به صنعت گردشگری را بانوان تشکیل می دهند، گفت: حضور بانوان در کنفرانس کیفیت خدمات در گردشگری و مهمان نوازی پررنگ خواهد بود.

اولین کنفرانس کیفیت خدمات در گردشگری و مهمان نوازی روزهای 26 و 27 ماه جاری با حضور فعالان و کارشناسان داخلی و خارجی صنعت گردشگری در اصفهان برگزار می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1