6 دسامبر 2023 - 21:45

فراتر از زرد؛ مزمزه سوژه های داغ سرگرمی و سبک زندگی

10 ژوئیه 2016 - 15:20 dsfr.ir/np4cb

فراتر از زرد؛ مزمزه سوژه های داغ سرگرمی و سبک زندگی
دنیای سفر
صفحه اول روزیاتو

پر کردن اوقات فراغت و پرداختن به سرگرمی از بخش های با رشد سریع در صنعت گردشگری اند.

دنیای سفر همواره تلاش کرده است اخبار و رویدادهای تاثیرگذار بر صنعت گردشگری را پوشش دهد و آمار و تحلیل هایی از زبان کارشناسان منتشر کند. به عبارت دیگر مخاطبان دنیای سفر سرمایه گذارن، فعالان اقتصادی و گردشگری، اساتید و دانشجویان این حوزه، خبرنگاران و تحلیل گران، مسافران پرسفر، کارمندان و مدیران کسب و کارهای گردشگری، سیاست گذاران میراث فرهنگی و گردشگری و گروه های دیگری است که در حوزه هایی نزدیک به موارد گفته شده، فعالیت دارند.

انتخاب این رویه کاری دنیای سفر را به این مرزبندی آشکار رسانده که بر کسب و کارهای گردشگری تمرکز داشته باشد و نیازهای آنان و نه بر گردشگران و علاقه آنها. اما همواره وسوسه پرداختن به سوژ های عام و کاربرپسند وجود دارد. سرگرمی، سبک زندگی، جاذبه های گردشگری، حاشیه های زندگی افراد مشهور، عکس های جذاب و دهها مورد دیگر هر چند پرمخاطب هستند اما پرداختن به آنها خارج از سیاست کاری رسانه تخصصی صنعت توریسم است.

اما باید در نظر داشت که پر کردن اوقات فراغت و پرداختن به سرگرمی از بخش های با رشد سریع در صنعت گردشگری هستند و جاذبه گردشگری جزئی اساسی در گردشگری است. بناهای تاریخی، آداب و رسوم زنده فرهنگی، سبک زندگی، موزه ها، پیست های اسکی، باغ های وحش، پارک های آبی، کافه ها، سالن تئاتر و موسیقی، تالار مفاخر، گالری های هنری و ... همه و همه صنعت گردشگری را می سازند و انرژی و انگیزه لازم برای گشت و گذار را به گردشگران می دهند.

گردشگران قبل از درگیر شدن در هر نوع فعالیتی به انگیزه و تحریک نیاز دارند و وجود سایت هایی که این حس را در آنها بیافریند، غنیمت است. این سایت ها می توانند اطلاعات لازم را در اختیار بگذارند و شوق تحرک و از خانه بیرون زدن و در نهایت سفر را در مخاطبان خود ایجاد کنند.

امروز سایتی را معرفی می کنیم که می تواند در رسیدن به هدف اشاره شده، نقش بازی کند. هر چند بر سوژه های عام صحبت شده تمرکز دارد اما در عین حال تلاش کرده است از سایت های زرد و به هم ریخته فاصله بگیرد. اگر تجربه تلخ دیدن سایت های فریم در فریم یا سایت هایی که با ورود به آنها ده ها پاپ آپ باز می شود و یا سایت هایی که برای رسیدن به مطلب، جان به لب تان می کنند را دارید؛ روزیاتو را حتما ببینید. اینجا سوژه های داغ و کاربرپسند به شیوه ای مدرن و جذاب ارایه شده است.

آیا این زرد باکلاس، می تواند در تغییر سلیقه کاربران در پرکردن اوقات فراغت و انجام سرگرمی، تاثیرگذار باشد؟

1