12 ژوئیه 2024 - 18:23
نگاهی به اهمیت اینستاگرام برای هتل ها

4 هتل برتر در بازاریابی شبکه های اجتماعی

10 ژوئیه 2016 - 11:00 dsfr.ir/5z4d5

4 هتل برتر در بازاریابی شبکه های اجتماعی
glocknerhof.com
بازاریابی هتل با اینستاگرام

آیا استراتژی بازاریابی هتل شما اینستاگرام را هم شامل می شود؟

اگر این طور نیست، کسب و کار میهمان پذیری شما ممکن است یک فرصت ارزشمند را در ساخت برند، رزرو در طول سال و افزایش وفاداری مشتریان خود از دست بدهد. در سال 2015، اینستاگرام سریع ترین رشد را در بین شبکه های اجتماعی داشت و هیچ نشانه ای از کم شدن سرعت در آن دیده نمی شود. امروزه 49 درصد از برندها در فضای اینستاگرام حضور دارند و پیش بینی می شود در سال 2017 این عدد به 71 درصد برسد. این جمله به این معنی است که اگر تا سال 2017 وارد فضای اینستاگرام نشوید، ممکن است از رقابت بین برندها عقب بمانید. البته این همه چیز نیست. تعامل با برندها در اینستاگرام 10 برابر بیشتر از فیس بوک و 84 برابر بیشتر از توییتر است.

از این فرصت استفاده کنید!

اما آیا تاکنون از خود پرسیده اید که چرا هتل شما از این فرصت برای برندینگ استفاده نکند؟ موفقیت در اینستاگرام بسیار شگفت انگیز است؛ به خصوص در صنعت گردشگری که تصاویر باکیفیت بالا برای استراتژی بازاریابی هتل اهمیت پیدا می کند. با توجه به شواهدی که به وضوح نشان می دهند اینستاگرام می تواند بازاریابی آنلاین هتل شما را تحت تاثیر قرار دهد، ما تعدادی از برندهای میهمان پذیری را مورد توجه قرار دادیم که اینستاگرام را به درستی مورد استفاده قرار می دهند. در این بین تعدادی نیز وجود دارند که در حال شروع استراتژی بهره گیری از اینستاگرام هستند. اگر مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید یا به دنبال اصولی از بازاریابی اینستاگرام هستید در ادامه به چند مورد موفق از بهترین صفحات اینستاگرام که به خوبی استراتژی بازاریابی را اجرا می کنند، اشاره می کنیم.

Hotel La Semilla

یکی از بوتیک هتل های بسیار لوکس که مورد توجه علاقه مندان به این دسته از هتل ها بوده و به گفته موسس آن، در عین لوکس بودن به دنبال این است که تصویر نوستالژیکی در ذهن مخاطب ایجاد کند، هتل «سمیلا» در مکزیک است. صفحه اینستاگرام این هتل به خوبی نمایانگر خود هتل، لوکس بودن و تجربه ای است که مسافر در هتل خواهد داشت.

Hacienda Alta Gracia

این هتل در کاستاریکا واقع شده است. در اولین برخورد با صفحه اینستاگرام این هتل، به یک صفحه اعجاب انگیز برخواهید خورد که به شدت شما را درگیر خواهد کرد و علاقه ای وصف ناپذیر به رفتن به این هتل در شما به وجود می آورد. اتاق ها در این هتل قطعا و بدون شک بسیار ویژه هستند. اما آنچه واقعا نظر ما را جلب می کند، توجه بیش از حد به جزئیات است. بعد از دیدن این صفحات واقعا تمایل پیدا می کنید که در جنگل های اطراف هتل پیاده روی کنید و بعد از آن از نوشیدنی خنکی در لابی هتل استفاده کنید، سپس به استراحت بپردازید. اینجا است که متوجه می شویم صفحه اینستاگرام بهترین مکان برای همراه کردن دنبال کنندگان با داستان های دنباله دار جذاب و تصاویر باکیفیت است.

Watsons Bay Boutique Hotel

زمانی که تصویری را برای اینستاگرام استفاده می کنید نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که آن تصویر به تنهایی اهمیت ندارد؛ بلکه اهمیت آن علاوه بر جذابیت فردی خود تصویر، داستانی است که این تصویر در کنار دیگر پست های اینستاگرام می سازد. آهنگ پست های اینستاگرام در کنار یکدیگر بسیار مهم هستند. صفحه اینستاگرام این هتل از این نظر بسیار قابل توجه است و اگر دنبال یک صفحه الهام بخش برای شروع کارتان هستید، به صفحه این هتل استرالیایی در اینستاگرام سری بزنید.

Charisma Suites

بازدید از جزیره ها یکی از علایق مهم گردشگران است. به نظر می رسد بسیاری از گردشگران بالقوه هر زمانی که می خواهند تصمیم به سفر به یونان بگیرند یا یک انگیزه برای این سفر پیدا کنند، به صفحه اینستاگرام این هتل سر می زنند؛ صفحه ای که تصاویر آن توسط گردشگران تهیه شده است و همین می تواند مشوق بهتری برای اقامت در این هتل باشد. در نهایت پیشنهاد می شود ضمن آنکه به این صفحه ها در شبکه اجتماعی اینستاگرام سر می زنید، دقت به جزئیات آن ها را نیز فراموش نکنید و سعی کنید با الگوبرداری از این صفحات، خلاقیت خود را نیز به کار بیندازید تا ایده هایی متناسب با هتل خود بیابید.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1