15 ژانویه 2021 - 20:39
اسفندیار کیانی:

توسعه فرودگاه خرم آباد با حفظ پروازها انجام می شود

9 ژوئیه 2016 - 12:30 dsfr.ir/9c0p1

توسعه فرودگاه خرم آباد با حفظ پروازها انجام می شود
aflakvarzeshi.ir
فرودگاه خرم آباد

مدیر فرودگاه خرم آباد با اعلام اینکه باند فرودگاه خرم آباد در سه فاز روکش شده و سطح ایمنی آن ارتقا می یابد، گفت: عملیات توسعه فرودگاه خرم آباد همزمان با حفظ پروازها انجام می شود.

اسفندیار کیانی مدیر فرودگاه خرم آباد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، گفت: طرح توسعه فرودگاه خرم آباد از بهمن سال 92 شروع شده و شامل 9 زیرپروژه است.

وی با اشاره به بازدید وزیر راه و شهرسازی از پروژه مربوط در سال 93 و با اعلام اینکه حمایت وزارت خانه در توسعه فرودگاه تاثیر گذار بوده است، تصریح کرد: نقش توسعه فرودگاه خرم آباد در اشتغال زایی و نشاط مردم استان کاملا بارز است و با تکمیل آن برای مردم غرب استان پایگاه خدماتی مناسبی ایجاد خواهد شد.

عملیات توسعه همزمان با حفظ پروازها انجام می گیرد

وی با اعلام این که به زودی باند فرودگاه خرم آباد در سه فاز روکش شده و سطح ایمنی آن ارتقا می یابد، گفت: این طرح از 12 تیرماه امسال به مدت سه ماه عملیاتی شده و پروازهای شرکت های هواپیمایی طی این زمان با محدودیت می توانند در فرودگاه خرم آباد نشست و برخاست داشته باشند و هیچ پروازی لغو نخواهد شد. همه عوامل عملیاتی و انسانی مطابق مقررات آماده ارایه خدمات هوانوردی و فرودگاهی هستند.

کیانی ادامه داد: فاز نخست اجرای روکش باند این فرودگاه به طول یک هزار متر شروع شده و در سه ماه حدود 2 هزار و 600 متر از باند عملیاتی می شود و شرکت های هواپیمایی در صورت تمایل می توانند پروازهای خود را با محدودیت و اصلاح ساعت پروازی برقرار کنند.

وی ادامه داد: در فاز نخست یک هزار متر از باند 3 هزار و 600 متری فرودگاه طی 20 روز روکش می شود و در این مدت 2 هزار و 600 متر از باند قابل استفاده است و شرکت های هواپیمایی می توانند با محدودیت و انتقال پروازهای خود به صبح زود، از باند این فرودگاه بهره ببرند. پیش از این طول باند این فرودگاه 3 هزار و 200 متر بوده که به تازگی حدود 420 متر به طول آن اضافه شده است که در این پروژه روکش یکسانی بر کل این باند ایجاد می شود.

مدیرفرودگاه خرم آباد با بیان اینکه فاز دوم هم تا چند روز دیگر کیلک می خورد، توضیح داد: فاز دوم این عملیات به مدت 45 روز مربوط به روکش 1 هزار و 600 متر باند وسط فرودگاه است که در این مدت پروازهای فرودگاه خرم آباد لغو خواهد شد. اما در فاز سوم آن نیز یک هزار متر باقی مانده باند فرودگاه روکش می شود و پروازهای این فرودگاه با محدودیت همچون فاز یک برقرار خواهد بود.

کیانی هدف از اجرای ارتقای مقاومت و اصلاح روکش باند را جلوگیری از شن زدگی، آب زدگی و ارتقای ایمنی باند فرودگاه خرم آباد عنوان کرد و با بیان اینکه بر اساس اعلام آزمایشگاه زیر باند فرودگاه آب نفوذ کرده بود، گفت: بر همین اساس زه کشی در سراسر طول باند فرودگاه انجام شد. ضمن اینکه ارتفاع روکش باند در این عملیات 13 تا 18 سانتیمتر افزایش خواهد یافت.

استاندارسازی سیستم روشنایی باند فرودگاه بعد از 25 سال

مدیر فرودگاه خرم آباد خبر داد که سیستم روشنایی باند پس از 25 سال همزمان با اجرای این پروژه تعویض خواهد شد و گفت: همزمان با طرح توسعه و افزایش طول باند روشنایی باند را داریم و به سمت سوق دادن فرودگاه به سمت استاندارها می رویم.

وی اضافه کرد: اعتبار طرح توسعه فرودگاهی 53 میلیارد تومان است و صد درصد اعتبار آن از محل اعتبارات استانی است یعنی محل تامین اعتبار بیرون از وزارت راه و شرکت فرودگاه های کشور است.

کیانی عملیات اصلاح پارکینگ هواپیما، احداث ساختمان پاویون و توسعه ترمینال فرودگاه را دیگر طرح های توسعه ای درحال انجام خواند و گفت: از آنجا که پاویون فرودگاه خرم آباد متعلق به 30 سال قبل بود و در طرح های توسعه مانع پروازی اعلام شده بود تصمیم گرفته شد پاویون جدیدی در 1500 متر احداث شود که اسکله و سقف آن زده شده و در مرحله دیوارچینی است.

وی با اعلام اینکه توسعه ترمینال فرودگاه نیز دیگر پروژه مهم ما است، ادامه داد: احداث ساختمان هواشناسی فرودگاه در محل جدید نیز بعد از 50 سال در حال انجام است.

1