پرواز ایران - آمریکا در نوبت انتظار

9 ژوئیه 2016 - 11:30 dsfr.ir/2i2h3

پرواز ایران - آمریکا در نوبت انتظار
airliners.net
هواپیمای مسافربری Airbus A-380

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی معتقد است تا زمانی که تصمیم های سیاسی مهم و اساسی گرفته نشود نمی توان انتظار داشت پروازهای مستقیم میان ایران و آمریکا برقرار شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مقصود اسعدی سامانی درباره احتمال گسترده شدن پروازهای طولانی مدت ایرلاین های ایرانی پس از لغو تحریم ها اظهار کرد: با رسیدن هواپیماهای جدید به ناوگان داخلی قطعا یکی از گزینه هایی که در دسترس شرکت های هواپیمایی ایرانی قرار خواهد گرفت پروازهای بین المللی گسترده و متنوع خواهد بود.

به گفته وی هرچند در حال حاضر نیز شرکت های هواپیمایی ایرانی پروازهای مستقیم به مقصد بعضی از کشورهای اروپایی و جنوب شرق آسیا دارند، اما قطعا با رسیدن هواپیماهای جدید امکان آن وجود دارد که به گزینه های گسترده تر در پروازهای بین المللی اندیشیده شود.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در پاسخ به این سوال که انجام پروازهای مستقیم میان ایران و آمریکا تا چه میزان شانس قرار گرفتن در برنامه های آتی کشور را دارد اظهار کرد: این موضوع و تصمیم گیری درباره آن منوط به تصمیم های سیاسی و سیاست گذاری دولت های دو طرف است. حتی اگر ایرلاین ها توان و علاقه ای برای ورود به این عرصه داشته باشند تا زمانی که شرایط مشخص نشود شانسی برای انجام این پروازها وجود نخواهد داشت.

اسعدی سامانی ادامه داد: این موضوع درباره پرواز های مستقیم از ایران به مقصد کشور کانادا نیز صدق می کند و تا زمانی که شرایط سیاسی در این رابطه تغییر نکند نمی توان در باره آن اظهار نظر قطعی کرد.

وی خاطرنشان کرد: حتی اگر ایرلاین های ایرانی از نظر اقتصادی مدل هایی را طراحی کنند که پرواز مستقیم به این کشور ها را اقتصادی جلوه دهد باز هم نمی توان درباره آن در صورت نرسیدن تصمیم های سیاسی سخن گفت و از این رو چشم انداز مشخصی در این رابطه وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، پس از اجرایی شدن برجام صحبت از برقراری پروازهای مستقیم بین ایران و امریکا بار دیگر مطرح شد و حتی برخی خرید هواپیماهایی مانند ایرباس A380 از سوی ایران را مقدمه ای بر آغاز دوباره این پروازها تلقی کردند. موضوعی که هیچ یک از دولت های دو کشور آن را تصدیق نکرده و آغاز آن را به آینده نامعلوم موکول کرده اند.

ایران ایر در طول ماه های گذشته تفاهم نامه های ابتدایی برای خرید ایرباس 380 و بوئینگ 777 به امضا رسانده است. این هواپیماها با توجه به مسافت طولانی و ظرفیت مسافرگیری بالایی که دارند از سوی بسیاری از ایرلاین ها برای پروازهای طولانی مورد استفاده قرار می گیرند.

در طول روزهای گذشته صحبت هایی درباره احتمال لغو خرید ایرباس 380 از سوی ایران و جایگزین کردن آن با هواپیماهایی دیگر مطرح شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1