اسکلت بودا پیدا شد

2 ژوئیه 2016 - 15:30 dsfr.ir/z52wy

اسکلت بودا پیدا شد
lnanews.com
تابوت بودا

باستان شناسان معتقدند اسکلتی که در یک صندوقچه طلایی در معبدی باستانی در چین پیدا کرده اند، به «سیذارتا گوتاما» یا همان بودا تعلق دارد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، باستان شناسان با کاوش زیر معبدی بودایی در نانجینگ چین موفق شدند صندوقچه های از جنس طلا و نقره پیدا کنند که تصور می شود جمجمه ی موجود در آن متعلق به بودا باشد.

این صندوقچه مقبره ای ویژه قدیسان مذهب بودایی است. درون این جعبه هزار ساله، استخوان آهیانه ای جمجمه بودا کشف شده و تصور می شود بقیه استخوان های موجود در این قبر، متعلق به دیگر قدیسان بودایی باشد. در کنار این استخوان ها، سنگ های قدیمی از جمله عقیق، کریستال، لاجورد و شیشه دیده می شود.

این محفظه طلایی و 117 در 45 سانتی متری که در بردارنده جمجمه بوداست، درون یک صندوق نقره ای قرار داشته که آن هم درون یک صندوقچه سنگی نگهداری می شده است. روی این صندوقچه 1000 ساله نوشته شده: «او استاد روشنگری کامل است، راهب بزرگ صومعه چنگیتان و دارنده روبان بنفش.»

روی تابوت های طلایی و نقره ای نقش های نیلوفر، پرنده «فونیکس» و خدایان نگهبان شمشیر بدست حکاکی شده اند. روی صندوق بیرونی هم تصاویر ارواحی که «آسپاراس» نامیده می شوند و آلات موسیقی می نوازند دیده می شود. سه بطری کریستالی و یک جعبه نقره ای که شامل بقایای جسد قدیس های بودایی است هم در تابوت زرین بودا کشف شده است.

روی این صندوقچه تصاویری از بودا، صحنه هایی از زندگی او از تولد تا زمان رسیدن به مرحله «پری نیروانا» حک شده است. این مرحله ای است که بودا در آن می میرد و دیگر دوباره متولد نمی شود چون براساس اعتقادات بودایی ها، او این چرخه را کامل کرده است.

باستان شناسان گفته اند که صندوقچه سنگی به سبک سازه های دوران حکومت امپراطور ژنزونگ (997 تا 1022 میلادی) از سلسله «سونگ» ساخته شده است. روی این تابوت نام طراحان و افرادی که هزینه ساخت آن را پرداخت کرده اند، حک شده است. همین نوشته ها نشان می دهد جمجمه مدفون در این صندوقچه «سیزارتا گوتاما» است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1