آینده مبهم گردشگری فرانسه پس از بریکسیت

2 ژوئیه 2016 - 16:10 dsfr.ir/z64uo

آینده مبهم گردشگری فرانسه پس از بریکسیت
wootrader.com
خروج انگلستان از اتحادیه اروپا

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و کاهش ارزش پوند، خبری نیست که صنعت گردشگری فرانسه را خوشحال کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، «لوکال» نوشت: با تنزل چشمگیر ارزش پوند پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، فرانسه که مقصد محبوب انگلیسی ها بود، تبدیل به کشوری گران می شود و طبیعتا سفر مردم این کشور به سرزمین «ایفل» و «ورسای» کاهش پیدا خواهد کرد.

روز جمعه ارزش پوند نسبت به یورو که پیش از همه پرسی جدا شدن از اتحادیه اروپا 1.40 بود، به 1.19 یورو کاهش پیدا کرد. برخی از تحلیل گران معتقدند این ارقام پس از مدتی با هم برابر خواهند شد.

شرایط جدید به گفته یک کارشناس گردشگری، یک رخداد دوسویه است؛ از یک طرف گردشگران فرانسوی بیشتری جذب انگلیس می شوند و از سوی دیگر، فرانسه برای انگلیسی ها تبدیل به مقصدی گران می شود و سفر آن ها به فرانسه کاهش پیدا می کند.

البته این اوضاع چندان هم به نفع انگلیسی ها نخواهد بود؛ بسیاری از انگلیسی هایی که راهی فرانسه شده اند و درآمدشان از طریق سفر هموطنان شان به فرانسه تامین می شود، مسلما از تغییرات جدید متضرر خواهند شد. چه این زمینه شغلی به اجازه دادن اقامتگاه مرتبط باشد و چه برگزاری تور، درآمد بسیاری از انگلیسی های مقیم فرانسه به این تصمیم جدید وابسته است.

براساس گزارش وب سایت «ایزی وویج»، چهار میلیون فرانسوی در سال تعطیلات خود را در انگلستان سپری می کنند، این در حالی است که این رقم در مورد انگلیسی ها 12 میلیون نفر است. «بریکسیت» گردشگری مناطق مورد علاقه انگلیسی ها از جمله غرب فرانسه و کشورهای نورماندی را در معرض خطر قرار می دهد.

گردشگران انگلیسی خیلی زودتر از آنچه تصور می شود به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا و کاهش ارزش پول شان واکنش نشان دادند؛ یک روز پس از اعلام نتایج همه پرسی در روز 24 ژوئن، فرانسه که صدرنشین فهرست جست وجو در سایت گردشگری تعطیلات اروپایی «کایاک» را داشت، این رتبه را به هلند واگذار کرد. میزان جست وجوی هلند در این سایت 161 درصد افزایش پیدا کرده است. پس از هلند، جمهوری چک و سوئد با بیشترین استقبال روبرو شده اند.

یک روز پس از مشخص شدن نتیجه رفراندوم اخیر در انگلستان، جست وجوی آنلاین برای پروازهای فرانسه به مقصد انگلیس 130 درصد افزایش پیدا کرده است. گردشگران دیگر کشورهای اروپایی هم به همین میزان برای سفر به انگلیس مشتاق هستند؛ آمارهای به دست آمده از سایت «کایاک» نشان می دهد در روزهای 24 و 25 ژوئن، تعداد جست وجوی پروازهای انگلیسی توسط آلمانی ها 86 درصد بیشتر شده است. این رقم در مورد گردشگران اسپانیایی 102 درصد و فنلاندی ها 114 درصد بوده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1