سارق کاشی های مسجد نصیرالملک دستگیر شد

2 ژوئیه 2016 - 14:00 dsfr.ir/641ke

سارق کاشی های مسجد نصیرالملک دستگیر شد
معماری نیوز
جای خالی کاشی های به سرقت رفته ی مسجد نصیرالملک شیراز

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از دستگیری سارق و خریدار کاشی های سردر مسجد نصیرالملک شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی یگان حفاظت از میراث فرهنگی، سردار سرتیپ دوم پاسدار رحمت الهی با اعلام این خبر گفت: در نیمه دوم خرداد ماه سال جاری و در پی کسب خبر سرقت 5 قطعه از کاشی های سر در مسجد نصیرالملک شیراز (که از سال های پیشین تحت نظارت و در اختیار اداره اوقاف استان فارس قرار دارد) بلافاصله نیروهای یگان حفاظت به سرپرستی فرمانده یگان استان فارس به محل اعزام شدند.

وی تصریح کرد: بر اساس وظایف ذاتی و با توجه به اهمیت موضوع، تیم یگان حفاظت ضمن بررسی دقیق و تحقیق میدانی گسترده، نسبت به مستندسازی و تشکیل پرونده قضایی در این رابطه اقدام کردند و پیگیری شناسایی و دستگیری عامل یا عاملین سرقت و کشف اموال مسروقه در دستور کار یگان حفاظت قرار گرفت.

فرمانده یگان حفاظت ادامه داد: در این راستا با بهره گیری از شگردهای تخصصی و صرف ساعت ها کار مراقبتی و ردزنی با همکاری نیروی انتظامی استان، سارق کاشی های مسروقه دستگیر شد و به منظور آشکار شدن زوایای پنهان موضوع به اداره آگاهی استان تحویل داده شد.

وی اضافه کرد: بر اساس اعترافات اولیه سارق، مبنی بر سرقت کاشی های مسجد نصیرالملک و فروش آن به غیر، ضمن حضور متهم در محل سرقت و بازسازی صحنه جرم، مجرمیت نامبرده محرز و با راهنمایی های وی، خریدار اموال تاریخی مرتبط با موضوع شناسایی و در مواجه حضوری با سارق، ضمن تایید خرید کاشی های مسروقه، به عنوان دومین متهم پرونده دستگیر شد. در بازرسی انجام شده از منزل این شخص نیز، تعدادی اشیاء تاریخی کشف و ضبط شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
18 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1